Hľadať tu :-)

štvrtok 1. septembra 2022

Týždeň 16. 08. 2022 - 21. 08. 2022

Utorok (16. 08.) - Ráno sme sa zobudili, najedli a vyrazili sme, keďže autobus mal odchod krátko po deviatej. Chvíľu sme čakali na zastávke, Pampúšik tam sedel s macíkom v náručí a bol strašne roztomilý.

V autobuse bol úplne v pohode, akurát, že autobus trošku meškal, tak sme sa ponáhľali k zubárke, ale stihli sme to v pohode. Nechce síce najprv vôbec otvoriť pusu, ale nakoniec sa tam pani zubárka nejako dostala a zúbky porátala, pochválila čistotu a dala Pampúšikovi za odmenu skákalku, resp. si ju vybral. Tak som len bola zvedavá, kde skončí (update: stále ju máme). 
Napísala som bráškovi, že kde sa teda stretneme a stretli sme sa pred Euroveu, tam sme sa trochu motali pri fontáne a pri Dunaji, zašli sme do Dráčika. Mali tam tú nádhernú indickú RH a potom sme išli autobusom domov. Na Zlatých Pieskoch pristúpila moja bývala kolegyňa z Redardu s oboma synčekmi. Mladší jej spal v kočíku, takže sme zapratali celý kočíkový priestor. Bolo strašne veľa ľudí, lebo bol taký poobedný čas. 
Na šťastie potom doma zaspal. 
Večer som nemohla zaspať a chalani potom zabrali celú posteľ.

Streda (17. 08.) - Pampúšik sa ráno zobudil pred pol siedmou, ja som bola dosť mŕtva, keďže som spala asi štyri hodiny, ale nejako som sa pozviechala. 
Išli sme na ihrisko, najedli sme sa a Pampúšik potom zaspal a potom prišiel Drahý, že pôjdeme po obede po Pištíka, ale nakoniec nám ho servisák doviezol, čo bolo super, lebo ísť tam peši v tomto teple, by bola asi samovražda. 
Servisák sa odviezol naspäť do servisu, potom som si sadla opäť po dlhej dobe za volant a hybaj do Tesca. Akože občas si fakt pripadám ako nejaká zbohatlíčka, lebo najčastejšie chodím na aute na nákupy :-D 
Večer som si ešte písala s LL. Niekedy si musíme opäť zopakovať to posedenie pri drinku.

Štvrtok (18. 08.) - Ráno sme vstali pomerne skoro. Drahý išiel potom okolo ôsmej za kolegom na dom a bol tam vlastne celý deň. Pampúšik sa vykakal do nového nočníka a bol z toho celý nadšený. 
Išli sme sa hrať na ihrisko k LL a tam sme sa stretli úplne všetci. LL, Susan s Kubíkom, Romka s deťmi, LL susedka so synčkom, no bolo nás tam ako hadov. Neskôr tam prišlo policajné auto, takže moje dieťatko sa k nemu hneď rozbehlo a za ním celá partia, takže im pán policajt aj zapol sirény. No to bolo radosti.
Pampúšik sa zobudil až po štvrtej, najedol sa a vyrazili sme po kanvicu do Z-boxu, potom do Lidlu a do Amfiku. Tam samozrejme najviac obťažoval fontánu, ale dnes som bola už na to pripravená a vzala som mu náhradné oblečenie.
Drahý prišiel až večer a totálne vyšťavený. Hovoril, že zajtra budú musieť vyliať nivelačku na podlahy, že je to tam hrozne krivé a že je tam strašne veľa roboty, že v stredu bude musieť odísť od maminy naspäť, aby to dokončil. No paráda. To sa strašne teším.

Piatok (19. 08.) - Chalani spali takmer do siedmej, takže som mala nejaký ten čas pre seba, čo je vždy fajn. Trochu sme upratovali a potom sme si robili wellness, keďže Pampúšik našiel môj elektrický pilník na nohy. 
Potom sme sa hrali s bábikami, bola to zábava. 
Obed, sprcha a spánok. Zaspal teda až o druhej, ale hlavne, že zaspal.
Poobede sme sa opäť stretli so Susan na ihrisku pri LL a dokonca tam prišla tá pani policajtka z rána.

Sobota (19. 08.) - Ráno som ešte dožehlila a dobalila posledné veci, nabalili sme to do auta. Zastavili sme sa v Lidli po nejaký proviant a vodu, lebo ja som sa už na ceste moc nechcela zastavovať a vyrazili sme. Nikde sme nestáli a dorazili sme po dvoch hodinách a 15 minutách u maminy. Cesta bola super, málo áut, žiadne búrky, nie ako naposledy.
Najedli sme sa a babinka so mnou uspala Pampúšika. 
Zastavila sa ešte aj Kate, čo bolo úplne super a aby nemusela ísť tým autobusom o 17:45 do Keksov, tak som jej povedala, že ju zveziem, čo bolo úplne v pohode. Babinka zostala s Pamúšikom a zvládli to úplne super.

Nedeľa (20. 08.) - Zobudili sme sa a dojedli sme tie úžasné arašidy v čokoláde, čo nám Kate nechala. Mňam, božské. To sa jej musím opýtať, kde to kúpila. 
Ochladilo sa a aj trochu popršalo, išli sme sa prejsť do dediny a ku krčme, kde sú teraz rovno dve pieskoviská, ale nedalo sa v nich hrať, keďže bolo tak mokro.

Pondelok (21. 08.) - Dopoludnia sme boli v Obi nakúpiť farby a všetky veci na maľovanie a zastavili sme sa aj v Tescu, takže sme prišli naspäť až poobede. 
Poobede sme vypratávali izbu vo veľkom. Drahý rozobral skriňu a proste všetko sme premiestňovali kam sa dalo.
Kým sme s mami triedili a vyhadzovali veci a ukladali ich inde, Drahý s Pampúšikom vysávali auto.
Večer sa prehnal hrozný lejak.

4 komentáre:

 1. To je fajn, že už auto máš opravené. Elektrický pilník na nohy by mě také zaujal. Dosud jsem netušila, že něco takového existuje. :-D Jej, u mamky se maluje, to tam bude krásné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jojo, aj keď mi stále svieti ikonka servisu a môj servisak netuší, čo to môže byť, tak to vyzerá, že budem musieť ísť na diagnostiku ešte niekam inam 🤦🤦🤦
   Keby som nerobila v elektre, tak asi ani ja nie, ale dostala som ho pred pár rokmi od Drahého tuším k meninám a nie veľmi často ho používam 😂
   No, maľovanie bude ešte príbeh sám o sebe, ako sa na našu rodinu patrí 🤦😂

   Odstrániť
  2. Tak snad se ta případná skrytá či neexistující závada nakonec vyřeší.

   Odstrániť

Čítanie na pokračovanie: Ona 5

Časť 5: Stretnutie Ľahnem si do postele a rozkliknem správy: Si taká nádherná 😍 obe ste. Prečo? Prečo si mi to nedala vedieť? Nechceš deti,...