Týždeň 16. 08. 2022 - 21. 08. 2022

Utorok (16. 08.) - Ráno sme sa zobudili, najedli a vyrazili sme, keďže autobus mal odchod krátko po deviatej. Chvíľu sme čakali na zastávke, Pampúšik tam sedel s macíkom v náručí a bol strašne roztomilý.

V autobuse bol úplne v pohode, akurát, že autobus trošku meškal, tak sme sa ponáhľali k zubárke, ale stihli sme to v pohode. Nechce síce najprv vôbec otvoriť pusu, ale nakoniec sa tam pani zubárka nejako dostala a zúbky porátala, pochválila čistotu a dala Pampúšikovi za odmenu skákalku, resp. si ju vybral. Tak som len bola zvedavá, kde skončí (update: stále ju máme). 
Napísala som bráškovi, že kde sa teda stretneme a stretli sme sa pred Euroveu, tam sme sa trochu motali pri fontáne a pri Dunaji, zašli sme do Dráčika. Mali tam tú nádhernú indickú RH a potom sme išli autobusom domov. Na Zlatých Pieskoch pristúpila moja bývala kolegyňa z Redardu s oboma synčekmi. Mladší jej spal v kočíku, takže sme zapratali celý kočíkový priestor. Bolo strašne veľa ľudí, lebo bol taký poobedný čas. 
Na šťastie potom doma zaspal. 
Večer som nemohla zaspať a chalani potom zabrali celú posteľ.

Streda (17. 08.) - Pampúšik sa ráno zobudil pred pol siedmou, ja som bola dosť mŕtva, keďže som spala asi štyri hodiny, ale nejako som sa pozviechala. 
Išli sme na ihrisko, najedli sme sa a Pampúšik potom zaspal a potom prišiel Drahý, že pôjdeme po obede po Pištíka, ale nakoniec nám ho servisák doviezol, čo bolo super, lebo ísť tam peši v tomto teple, by bola asi samovražda. 
Servisák sa odviezol naspäť do servisu, potom som si sadla opäť po dlhej dobe za volant a hybaj do Tesca. Akože občas si fakt pripadám ako nejaká zbohatlíčka, lebo najčastejšie chodím na aute na nákupy :-D 
Večer som si ešte písala s LL. Niekedy si musíme opäť zopakovať to posedenie pri drinku.

Štvrtok (18. 08.) - Ráno sme vstali pomerne skoro. Drahý išiel potom okolo ôsmej za kolegom na dom a bol tam vlastne celý deň. Pampúšik sa vykakal do nového nočníka a bol z toho celý nadšený. 
Išli sme sa hrať na ihrisko k LL a tam sme sa stretli úplne všetci. LL, Susan s Kubíkom, Romka s deťmi, LL susedka so synčkom, no bolo nás tam ako hadov. Neskôr tam prišlo policajné auto, takže moje dieťatko sa k nemu hneď rozbehlo a za ním celá partia, takže im pán policajt aj zapol sirény. No to bolo radosti.
Pampúšik sa zobudil až po štvrtej, najedol sa a vyrazili sme po kanvicu do Z-boxu, potom do Lidlu a do Amfiku. Tam samozrejme najviac obťažoval fontánu, ale dnes som bola už na to pripravená a vzala som mu náhradné oblečenie.
Drahý prišiel až večer a totálne vyšťavený. Hovoril, že zajtra budú musieť vyliať nivelačku na podlahy, že je to tam hrozne krivé a že je tam strašne veľa roboty, že v stredu bude musieť odísť od maminy naspäť, aby to dokončil. No paráda. To sa strašne teším.

Piatok (19. 08.) - Chalani spali takmer do siedmej, takže som mala nejaký ten čas pre seba, čo je vždy fajn. Trochu sme upratovali a potom sme si robili wellness, keďže Pampúšik našiel môj elektrický pilník na nohy. 
Potom sme sa hrali s bábikami, bola to zábava. 
Obed, sprcha a spánok. Zaspal teda až o druhej, ale hlavne, že zaspal.
Poobede sme sa opäť stretli so Susan na ihrisku pri LL a dokonca tam prišla tá pani policajtka z rána.

Sobota (19. 08.) - Ráno som ešte dožehlila a dobalila posledné veci, nabalili sme to do auta. Zastavili sme sa v Lidli po nejaký proviant a vodu, lebo ja som sa už na ceste moc nechcela zastavovať a vyrazili sme. Nikde sme nestáli a dorazili sme po dvoch hodinách a 15 minutách u maminy. Cesta bola super, málo áut, žiadne búrky, nie ako naposledy.
Najedli sme sa a babinka so mnou uspala Pampúšika. 
Zastavila sa ešte aj Kate, čo bolo úplne super a aby nemusela ísť tým autobusom o 17:45 do Keksov, tak som jej povedala, že ju zveziem, čo bolo úplne v pohode. Babinka zostala s Pamúšikom a zvládli to úplne super.

Nedeľa (20. 08.) - Zobudili sme sa a dojedli sme tie úžasné arašidy v čokoláde, čo nám Kate nechala. Mňam, božské. To sa jej musím opýtať, kde to kúpila. 
Ochladilo sa a aj trochu popršalo, išli sme sa prejsť do dediny a ku krčme, kde sú teraz rovno dve pieskoviská, ale nedalo sa v nich hrať, keďže bolo tak mokro.

Pondelok (21. 08.) - Dopoludnia sme boli v Obi nakúpiť farby a všetky veci na maľovanie a zastavili sme sa aj v Tescu, takže sme prišli naspäť až poobede. 
Poobede sme vypratávali izbu vo veľkom. Drahý rozobral skriňu a proste všetko sme premiestňovali kam sa dalo.
Kým sme s mami triedili a vyhadzovali veci a ukladali ich inde, Drahý s Pampúšikom vysávali auto.
Večer sa prehnal hrozný lejak.

Komentáre

 1. To je fajn, že už auto máš opravené. Elektrický pilník na nohy by mě také zaujal. Dosud jsem netušila, že něco takového existuje. :-D Jej, u mamky se maluje, to tam bude krásné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jojo, aj keď mi stále svieti ikonka servisu a môj servisak netuší, čo to môže byť, tak to vyzerá, že budem musieť ísť na diagnostiku ešte niekam inam 🤦🤦🤦
   Keby som nerobila v elektre, tak asi ani ja nie, ale dostala som ho pred pár rokmi od Drahého tuším k meninám a nie veľmi často ho používam 😂
   No, maľovanie bude ešte príbeh sám o sebe, ako sa na našu rodinu patrí 🤦😂

   Odstrániť
  2. Tak snad se ta případná skrytá či neexistující závada nakonec vyřeší.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Týždeň 12. 04. 22 - 18. 04. 22

Postavy z Mama denníka

Týždeň 26. 07. - 01. 08. 2022