Hľadať tu :-)

streda 21. septembra 2022

20. týždeň

Utorok - Niekedy sa nedeje nič a niekedy všetko. Dnes nám prišli konečne robiť vchodové dvere. Kvôli zápcham meškali takmer hodinu a pol. Pampúšik to zvládal celkom dobre, ale nechcela som, aby bol v tom hluku dlhšie ako je potrebné. Vybrala som sa teda na prechádzku a že potom pôjdem k doktorke, ale prišiel Sluha, tak sme sa prechádzali a išiel so mnou k doktorke. Pampúšik zvládol očkovanie opäť na výbornú, tak sme sa asi do jednej prechádzali, potom odišli tí chlapi. Dvere nám síce vymenili, ale okolo zárubne nechali strašný bordel a vyzerá to hrozne.
Prišiel aj balíček z Eurony, ale rozbalila som to až večer a vyzerá to super.

Streda - Ráno prišli tí chlapi zatmeliť dvere, ale nevyzerá to ani teraz nejako zvlášť dobre. Prišiel aj Sluha a dali sme si malý tréning (nenávidím schody). 
Vyčistila som rošt z rúry, vyzerá to naozaj super. Pred rokom som prvýkrát videla Pampúšika, teda zhluk buniek, ktorý vtedy bol, ale bola to neskutočná láska. Nikdy na to nezabudnem.

Štvrtok - Prišiel Sluha a spravili sme si rýchly tréning, lebo sa niekam ponáhľal. Poobede už pršalo.

Piatok - Ráno trochu pršalo, ale aj tak som sa rozhodla ísť konečne do Mallu. Pampúšik spinka a tak som sa zastavila aj v pekárni a trochu som sa poprechádzala. 
Skúsila som dať Pampúšikovi mrkvu. Celkom to papal. Dosť sa samozrejme zapatlal, ale to nevadí. Je úžasný. Vyprala som mu ten overalík v Eurone a celkom slušne sa to odpralo.

Sobota - Tak nastal prvý deň celonárodného testovania. Drahý išiel hneď ráno, po chvíli sa vrátil, že sused a jeho mamka mu podržia miesto, takže zašiel do obchodu a potom išiel naspäť a cca o tri hodiny sa vrátil s negatívnym testom. 
Potriedila som nejaké vecičky, čo mi dala kamarátka pre malého, že čo mu už je, čo bude na neskôr.
Najedli sme sa o okolo pol tretej som sa šla von pozrieť ako to pri škole vyzerá. Začalo jemne pršať. Drahý mi doniesol dáždnik, ale potom prestalo pršať. Išlo to pomaly, ale išlo. Volala som s maminou a tak mi trištvrte hodina ako nič. Keď sme už stáli blízko pri škole, tak to už išlo rýchlo. Keď som videla ako tú tyčinku strčil do nosa pánovi predo mnou, nebolo mi všetko jedno. Samotný odber. No prvú dierku som prežila, ale pri druhej som už predýchavala. Na šťastie to bolo rýchle.
Na moju radosť sestrička od našej obvodnej vypisovala certifikáty, prvotne som ju ani nespoznala. Čakanie na výsledok mi prišlo nekonečné, hoci to bolo len pár minút a krátko po piatej som už za polotmy išla s negatívnym certifikátom domov.

Nedeľa - A prišiel november. Pohodová nedeľa. Upratovali sme a podvečer sme išli zapáliť sviečky aspoň k Panenke Márii. Samozrejme začalo popŕchať.
Večer som ešte robila mamine testy do práce. Na šťastie sa mi to podarilo urobiť na prvýkrát.

Pondelok - Bola som sa pozrieť k tým novým obchodom za Tescom, ale v podstate bol otvorený len Tedy a v ňom veľa vianočného tovaru. Bola som aj v Tescu, tiež už slušne vianocujú.

2 komentáre:

 1. Vida, co se člověk po dvou letech nedozví. Máte nové vchodové dveře. :-D Člověk by už málem zapomněl, že vás tehdy celostátně testovali.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No jo, na to, že to bolo pred 2 rokmi som už skoro aj zabudla.
   No, veru a potom ešte každú chvíľu niekde 🤦

   Odstrániť

Týždeň 20. 02. 2024 - 26. 02. 2024

Utorok - Dnes už nepršalo. Ráno išiel Drahý k Pampúšikovej doktorke po potvrdenie, že môže potom ísť vo štvrtok do škôlky. Dosť dlho som na...