Hľadať tu :-)

utorok 6. septembra 2022

Týždeň 22. 08. 2022 - 29. 09. 2022

Utorok (23. 08.) - Od rána som tvrdila, aby sme niekam vypadli a nechali Drahého maľovať samého, že to bude to najlepšie, čo môžeme urobiť. Ešte ma vyslal kúpiť sieťku, takže som otočila Obi Keksy - Opičky a späť a potom sme sa vybrali do Sásky. Bol to úplne zaujímavý pocit byť tak blízko "našej" bytovky po toľkých rokoch. Prešli sme sa hore po lúke, lebo sme so sebou mali aj Tienika, nech má radosť a potom sme sa pohrali trochu na ihrisku pri otočke autobusov a vyrazili sme na obed naspäť.
Poobede sme boli so psíkmi pri jazere a potom na kofolu v krčme. Tiež sa Pampúšik dostal do bagra, takže to bolo pre neho úplne perfektné.

Streda (24. 08.) - Mamina dopoludnia išla na kontrolu na kardio. Drahému išiel o dvanástej autobus, tak sme pred jedenástou vyrazili, auto sme zaparkovali v blízkosti tatinovej bytovky a na autobusku sme išli peši. Pampúšik bol super, krásne to zvládol, vybrali sme sa aj do Dráčika a kúpila som mu tam podložku na stavanie k Legu a plyšáčika Labkovej patroly. Akurát sme vychádzali, keď zavolala mamina, tak sme sa stretli niekde na pol ceste a zašli sme ešte do Tety a potom k autu a domov. Bolo opäť hrozne horúco v meste.
Poobede prišla k nám na okno taká malá mačička a moju mami samozrejme jej dala jesť a pustila ju dnu, z čoho mal Pampúšik strašnú radosť, keďže táto mačička sa nechala hladkať a proste neutekala, nie ako kocúrikovia.

Štvrtok (25. 08.) - Dopoludnia som vzala Pampúšika von na pieskovisko. Boli tam aj rodičia s takým dievčatkom v cca Pampúšikovom veku, tak to bolo celkom fajn.
Uspávala ho babinka a zaspal dokonca s traktorom v ruke.

Piatok (26. 08.) - Ráno ma začali bolieť kríže a veľmi zle sa mi chodilo. Som si hneď pomyslela, že toto asi len tak neprejde, ale mami mi dala nejakú tabletku a bolo fajn, že to jej dal strýko, že to berie na chrbát. Zrejme fakt nejaký ekrazit. 
Inak celý deň poprchávalo. 
Po obede ma tie kríže začali opäť bolieť, chcela som ísť na pohotovosť, keďže ide víkend a pondelok je ešte sviatok, tak aby som neostala úplne bez liekov.  Lenže Pampúšik chcel, aby som išla na prechádzku so psíkmi s nimi, tak som šla a na pohotovosť som šla až nejako pred piatou. Tak hádam to babinka s ním zvládne.
Ja som naopak zvládla cestu do nemocnice a teda aj schody dole a našla som urgent, na šťastie ma poslali na ambulanciu, kde som bola prvá, ale aj tak som tam čakala pomerne dlho. 
V ambulancii bol pomerne starší doktor a bol hrozne ukecaný. Bola otvorená už len pohotovostná lekáreň, ktorú som bez problému našla. Predo mnou tam bol ešte jeden chalan a tak mi napadlo, že napíšem spolužiakovi zo základky, čo ma furt volal na cigo, že čo robí. Tak sme sa stretli a hodinku sme kecali, aby som neprišla úplne neskoro, aj tak som mala trochu strach, že ako pôjdem v noci autom po tých neosvetlených cestách, ale bolo to fajn.

Sobota (27. 08.) - Ráno Pampúšik s babinkou varili cesnakovú polievku. Ja sa smejem, že tú už bude Pampúšik vedieť naspamäť (keďže minule tiež varili práve cesnačku). 
Potom sme ešte vybehli len ja a Pampúšik na ihrisko ku krčme, bolo tam dokonca dievčatko v cca Pampúšikovom veku s rodičmi, zrejme nejakí turisti..
Potom sme sa najedli, začalo totálne liať až padali také mini krúpy. Drahý mi písal, že príde krátko pred piatou, tak sme sa okolo štvrtej vydali do Keksov. Na šťastie o dedinu ďalej už takmer vôbec nepršalo a v Keksoch už vôbec.
Po parkety sme nešli, lebo Drahý, že to treba sklopiť sedačky a tak.

Nedeľa (28. 08.) - Dohodli sme sa, že keďže viac-menej neustále prší, že dokončenie spálne odložíme. Proste by to aj tak neschlo. Aj tak som musela ísť v nedeľu ráno opäť do nemocnice na pohotovosť, keďže sa mi vôbec nepolepšilo. Tak sme išli, bolo to v pohode, keďže bolo pomerne skoro ráno, tak sme išli do Európy po lieky. Inak taká normálna nedeľa.

Pondelok (29. 08.) - Prišla Kate si po ten svetrík a tak trochu. Babina, že ona by tú spálňu nenechala v takomto stave a proste ako robila zo seba chudinku, radšej som si hrýzla do jazyka. 
Kate urobila výborné cuketové placky. Najedli sme sa a vyrazili sme na cestu. 
Cesta bola pokojná a rýchla.


4 komentáre:

 1. S těmi zády to byla smůla, snad teď už je to dobré. To tedy mamka musí spát jinde, než to přijedete dodělat? Každopádně je super, že se maluje. Lepší něco než nic. A kolik psů tam zrovna bylo?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Už áno, už je to fajn 😉 Nie, môže spať v spálni, posteľ tam ostala. No, je to super, hádam raz príde na rad aj zvyšok domu.
   Najviac 3, takže to bolo ešte celkom fajn.

   Odstrániť
  2. Celkem dost psů. Nemáš strach o synka, když tam jsou ti cizí psi?

   Odstrániť
  3. Ani nie, miestami som skôr mala strach o jedného z nich kvôli synčekovi 😂

   Odstrániť

Čítanie na pokračovanie: Ona 5

Časť 5: Stretnutie Ľahnem si do postele a rozkliknem správy: Si taká nádherná 😍 obe ste. Prečo? Prečo si mi to nedala vedieť? Nechceš deti,...