Hľadať tu :-)

sobota 13. mája 2023

Týždeň 28. 03. 2023 - 03. 04. 2023

Utorok - Náročný týždeň začal, keďže Drahý kvôli chorobe zostal doma a iba leží a kašle a chrčí. Plánovala som ísť do Tesca peši, že nech sa s Pampúšikom aspoň trochu prejdeme, ale keď sme vyšli von, tak som zhodnotila, že je taká zima, že pôjdeme autom. Keď som prichádzala na parkovisko, tak som uvidela Susan auto a potom sme sa v Tescu aj stretli a ešte že idú do tých obchodíkov za Tescom, tak aj my sme boli v DMke a potom domov.
Prišli aj obe legá, čo som objednala, zvieratká som rovno Pampúšikovi aj dala (sliepočku a kozičku), ale hasičov som schovala, že to bude mať ako odmenu za diagnostiku. Trochu začína sopliť, ale nič vážne, ale napísala kočkám do Špuntíku (prípravky), že tento týždeň Pampúšik nepríde. 
Poobede už bolo krásne slnečno a aj pomerne teplo, tak sme sa s Pampúšikom vybrali k jazeru, ale nešli sme okolo jazera ako zvyčajne, ale vybrali sme sa okolo pizzérie a potom aj ku koľajniciam. Našli sme aj kríž. Ja to nejako neviem ani po takmer týždni nejako uchopiť.

Streda - Ráno mi písala Susan, že pôjdu do mesta do Heleny kúpiť nejaké tie nálepky na pohľanice, že či ideme s nimi. Tak jasné, dohodli sme sa na 10tu a kým sme na nich čakali, tak som vyložila Pampúšika na Pištíka, to sa mu nehorázne páčilo.

Pri pošte sa chalani zastavili v pieskovisku, ale nakoniec sme došli do Heleny a našli sme tam dokonca tie plastové zmrzlinky, čo ma veľmi potešilo. Potom sme sa ešte na chvíľu zastavili na Žihadielku, ale fakt len chvíľku, lebo už bolo dosť veľa hodín a ešte nás čakala cesta domov.
Poobede sme opäť boli von, potom sme pozerali večerníčka a potom rýchlo sa umyť a spať, až som zabudla zavolať tatinovi, keďže má dnes meniny, ale aspoň som mu napísala.

Štvrtok - Drahému bolo o niečo lepšie, už sa trochu aj pohyboval po byte. Dopoludnia sa strašne striedalo počasie, snežilo, pršalo, fúkalo, svietilo slnko, tak sme ani von neboli.
Poobede sa striedalo popŕchanie a pokoj, ale som si hovorila, že sa vyberieme aspoň na prechádzku s dáždnikmi. Susan mi písala, že idú aj jej chlapi, tak sme sa stretli a chvíľu sme boli na bagrovom ihrisku, kým nebola príliš veľká zima.

Piatok - Ráno mi písala Susan, že či nepôjdeme do mesta pozrieť Veľkonočné trhy a ja že jasné, že rada. Trhy boli o ničom, ale aspoň sme sa prešli a potom sa chalani pohrali na ihrisku pri Jednote a bolo krásne slnečno, že sme sa odtiaľ odlepili až po dvanástej. Pampúšik dnes zopakoval volvo. Skoro som odpadla. 
Poobede sme boli opäť na chvíľu von.

Sobota - A je tu apríl. Človek by neveril, ale on dorazil aj so svojim počasím. Inak pohodová sobota :-)

Nedeľa - Stále sa neustále strieda počasie, ale inak pohodová nedeľa. Pampúšik sa naučil povedať Volvo a teraz ho všade vonku hľadá.

Pondelok - Dopoludnia som počkala na pani poštárku. Doniesla mi balíček od Mary s drobnosťami. To bolo moc fajn.
Potom sme išli von, videli sme aj pána smetiara a len sme sa tak ponevierali, keďže Kubík je v škôlke. Smutné časy nám nastali (edit: to som ešte netušila, že v tej škôlke viac nebude ako bude)

4 komentáre:

  1. Ten pomník je opravdu smutná záležitost. Pampimu to na kapotě sluší, mohl by se živit jako model u prezentace nových aut. Kubovi se ve školce nelíbí, nebo je často nemocný?

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. No, uvidíme, čím sa bude živiť 😉 Chorý býval, ale teraz v máji sa zatiaľ drží 👏👏👏

      Odstrániť

Týždeň 02. 07. 2024 - 08. 07. 2024

Utorok - Môžeš zavrieť oči pred vecami, ktoré nechceš vidieť. Ale nemôžeš zavrieť srdce pred tým, čo cítiš. Ráno som sa chvíľu pohrala s Pa...