sobota 20. mája 2023

Týždeň 02. 05. 2023 - 08. 05. 2023

Utorok - Susan išla ráno prvýkrát do práce. Veľmi som na ňu myslela, aj som jej poslala smsku. Vonku to bolo také smutné, keďže sme boli na kamienkom sami. Akurát tam bolo jedno dievčatko samo, čo som bola dosť taká prekvapená, keďže bola asi v Pampúšikovom veku. Najprv som si myslela, že je asi staršia, ale keď si zastali vedľa seba, tak boli aj rovnako vysokí. Po chvíľke som síce zistila, že za bytovkou má tatina, ale aj tak si neviem veľmi predstaviť, že by mi dieťa len tak liezlo po preliezkach a ja by som na neho nevidela. Ale tak to sú muži.
Nakoniec sme sa boli ešte na bagrové, ale ani tam nikto nebol, takže sme nakoniec išli domov. 
Poobede sme boli na ihrisku s Romi a jej detičkami.

Streda - Ráno som premýšľala, že ako ísť to Blázninca, ale nakoniec som si povedala, že nech to beriem z akejkoľvek strany, tak najlepšie to bude ísť autom, aj keď sa tam strácam, keďže Blázninec takmer vôbec nepoznám, ale zaparkovala som a potom som sa rozhliadla a uvidela som, že som vlastne presne oproti tej budove, v ktorej do playwisely malo prebiehať, takže som zaplatila parkovné a vydali sme sa tam.
Pampúšik tam strašne chcel vystrájať, lebo tam mala slečna/pani rozloženú takú tú prekážkovú dráhu, takže na slovné úlohy sa takmer vôbec nechytal, tak mu hovorím, že môžeme ísť aj domov, na to sa rozplakal, že chce ísť domov, tak som ho vzala do šatne, tam že on sa chce ešte hrať, tak som ho vzala naspäť, tak už spolupracoval o niečo lepšie a nakoniec potom bola aj prekážková dráha a hádzanie loptičkami, tak sa mu aj celkom páčilo. Akurát nám nedali žiadne ďalšie info, že ako sa prihlásiť na ďalšiu hodinu a ani koľko by to stálo, tak som odišla domov, taká nejaká. Akože samotnej sa mi to páčilo ako tá terapia v Bernolákove, ale tu mi zase chýbali informácie. Tak som z toho všetkého nejaká rozhodená. Asi to nechám na chvíľu všetko tak. Aspoň teda do vyhodnotenia diagnostiky.
Poobede mi písala Susan, či ideme von a my sme veľmi radi išli.

Štvrtok - Pampúšik sa ráno tešil do prípravky, že aj dino sa teší. Tak si hovorím, že hádam to bude fajn, aj vyšiel schody úplne v pohode, dokonca sme tam boli pomerne skoro, takže sme tam aj dosť dlho čakali, ale aj keď sa otvorili dvere, tak prebehol, ale akonáhle sme boli už pred dverami miestnosti, tak sa zasekol a nechcel ísť ani dnu, ale nakoniec som ho prezliekla, ale nechcel sa odo mňa ani pohnúť, len aby som neodišla, chvíľu sa zdalo, že aj pôjde s animátorkou, ale keď som zavrela dvere, tak spustil totálny plač, až som to nedokázala počúvať, chvíľu sme sa tam ešte hrali spolu, ale nakoniec sme išli domov. Akonáhle sme vyšli na námestie, tak už bol opäť vysmiaty. Hneď šoféroval autíčko holičstva, dokonca si dosť dlho ani nevšimol, že sme si tam zabudli dina.
Na kamienkovom ihrisku sme potom stretli LL aj ich susedku so synčekom. Už jej začína vykúkať bruško :-)
Nakoniec nám tam bolo horúco a premiestnili sme sa pred ich bytovku na bagrové ihrisko. Proste pohoda.
Poobede boli von chalani a ja som dávala dokopy trochu byt.

Piatok - Bolo opäť dosť teplo, Pampúšik bol iba v hrubšej mikine, išli sme na bagrové ihrisko vykopávať poklady. Neskôr tam prišlo také väčšie dievčatko a neďaleko si rozložilo deku a nakoniec sa hralo s Pampúšikom, lebo ten musel ísť preskúmať, čo má v kočíku.

Neskôr mi písala susedka LL, že nás vidí z balkóna, že idú aj oni s malým von, takže chalani sa ešte vybláznili na pretekoch s traktormi a aj s tým dievčatkom sa naháňali, domov došiel Pampúšik celý spotený, takže sa najedol, osprchovala som ho a krátko po druhej odpadol v posteli.

Poobede mi napísala Susan, či sme von, tak sme sa stretli len u nás na piesku a tam sa chalani vybláznila. Sa pýtala ako bolo včera v Blázninci, že či sme sa nemohli zastaviť a ja že aj sme sa mohli, ale že ja sa tam nevyznám, takže neviem, či by som tam našla polikliniku a tiež neviem, či by sme ju tam nevyrušovali v práci.
Dnes máme s Drahým šieste výročie, samozrejme sme sa chytili, takže som nevedela zaspať, tak som si šla do Z-boxu aspoň vyzdvihnúť balíček od Tomina. Aspoň nejaké výhody to má, keď človek nemôže zaspať a keď sú Z-boxy dostupné 24/7.

Sobota - Ráno mi Drahý hovorí, či pôjdeme spolu na poštu a si hovorím, že prečo nie. Tak sme sa zastavili aj v Dráčiku a Pepcu a kúpila sm Pampúšikovi čiapky, konečne mu nepadá do čela a aj niečo vidí.
Poobede išiel Drahý do práce, takže sme boli s Pampúšikom von sami.

Nedeľa - Chalani sa dopoludnia boli prejsť okolo jazera a ja som dorábala veci na počítači. Najedli sme sa a obaja chalani odpadli v posteli.
Keď sa zobudili, tak sme išli na prechádzku okolo Strieborného jazera a našli sme tam dokonca páriace sa žaby, to bola paráda.

Pondelok - Ráno sme sa rozhodli, že pôjdeme umyť Pištíka, akože to je úplne top stav ideálny nápad na sviatočný deň. Najlepšie bolo, že na prvej umyvárke bolo v každom boxe nejaké blato, tak sme išli na tú, čo zvykneme, keď mal Drahý napenené auto, tak zistil, že nemá už drobné. Proste ako Pat a Mat, ale nakoniec to všetko dobre dopadlo.
Potom sme boli aj na programe ku Dňu žien, ale viac-menej už končil, kým my sme sa tam dostali, tak sme si prešli námestie a išli sme domov.
Pampúšik začal hovoriť čisto a zreteľne žaba.


Popoludní mi písala Susan, že už sú doma, či sme von, tak sme sa k nim pridali.
4 komentáre:

 1. Co to přesně je za terapie v Bernolákově a v Blazninci? Děti tam cvičí a to rozvíjí řeč?
  Je smutné, že se s Drahým často chytnete. Ale na druhou stranu se není co divit, necítíš od něj podporu a to frustruje.
  Pampi je šikovný, že už umí říct žába.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V Bernolákove to bola taká celková - hrubá motorika, jemná motorika. V Blazninci playwisely - najprv na kartičkách ukazovali malý veľký, počty kusov a rôzne takéto srandy, potom bola jemná motorika a nakoniec opičia dráha.
   Skôr sa na máločom zhodneme a nevieme si to pokojne a jasne vykomunikovať.
   No, postupne predlžuje pekne slová na dve slabiky, tak uvidíme, kedy sa posunieme na tri.

   Odstrániť
  2. Takže se mu ty terapie líbily, jsou tedy zábavné.
   Tak tedy přeji více shod v názorech.

   Odstrániť
  3. Ako ktoré časti by som povedala, lebo od malička nemusí extra vkladačky, takže to tam v Barnolákove skôr rozhádzal, ale mala tam pani aj také zvukové, tie sa mu páčili, aj také magnetické červíky sa mu veľmi páčili a hlavne na chodbe mali Lego, to sa mu teda ohromne páčilo, ale ona samotná bola taká nejaká neprebudená, sa mi to nezdalo úplne hodné 35€.

   Odstrániť

Týždeň 16. 05. 2023 - 22. 05. 2023

Utorok - Dopoludnia sme sa vybrali teda k doktorke, ale išla som cez mesto, aby sme vybrali ešte peniažky, na nešťastie tam začalo popŕchať...