nedeľa 26. februára 2023

Týždeň 07. 02. 2023 - 13. 02. 2023

Utorok - Do rána sa Pampúšikovi pustili sople a mal aj mierne zvýšenú teplotu, takže som volala k logopedičke, aby som zrušila to dnešné stretnutie a tiež som musela zmeniť termín k zubárke. No, nevadí.
Torinka je už pripravená na výdaj, no žiaľ si ju nebudem môcť vyzdvihnúť.
Večer som si objednala novú s doručením do neďalekého obchodíku v našej ulici. 

Streda - Dopoludnia sme sa hrali s bábikami, bolo to moc fajn. Prišiel mi mail o tom, že Torinka by mala zajtra prísť. 

Štvrtok - Dorazila Torinka, tak sme si boli po ňu a zastavili sme sa aj v Žabke na menší nákup. Bolo to moc fajn.  Soplíky pomaly ustupujú.
Bábika sa Pampúšikovi veľmi páčila, takže sme ju hneď aj rozbalili. Je fakt krásna, veľmi ma prekvapila.
Pampúšik na obedný spánok zaspal v svojej posteli.

Už ma ide doma celkom slušne poraziť, ale čo človek narobí.

Piatok - Ráno mi písala kamoška zberateľka, že ide akurát z tehu kontroly, že 17. 02.  už bude hospitalizovaná, ak do vtedy nič, ale že či si ideme objednať teda tie Winter Break. No, extra sa mi to nehodilo, keďže som si zrovna nedávno kúpila bábiku, ale tá cena bola neodolateľná, tak som prikývla. Som zvedavá, kedy teda dorazia.
Inak taká pohoda domová. Na šťastie Pampúšik už cez deň moc nesoplí, ani v noci sa už nebudí.

Sobota - Ráno sme boli na pošte a samozrejme v Dráčiku. Potom sme ešte skočili pre doplnenie zásob do Tesca. 
Pampúšikovi sa už o mnoho lepší nálada a dá sa povedať,že už je pomaly zdravý.

Nedeľa - Ráno sme sa zobudili už pred pol ôsmou. Vôbec sa mi nechcelo vstávať, v noci som sa budila a myslím na to, kedy sa mi asi tak ozvú z Inštitútu detskej reči.
Pozerali sme telku, hrali sme sa a tak. Urobila som pečené filé s kašou a malo to celkom úspech u oboch chlapov, čo ma milo prekvapilo.

Pondelok - Dopoludnia som žehlila a hrali sme sa a písala som si s nejakými kočkami z PAS skupiny. Asi by som to nemala robiť, lebo mám potom len hlavu v smútku. 
Akurát, keď prišiel Drahý z roboty, volala mi pani z IRD, že dostali môj mail a že teraz otvárajú posledný kurz v tomto školskom roku a že teda, ak mám záujem, pošle mi všetko, čo k tomu treba. Akurát, že to bude bývať v pondelky o 16tej bez dieťaťa. Takú som mala radosť, že konečne nejaký posun, až som lietala, teda až na tie sumy, čo za to chcú a samozrejme, aby som mohla byť o 16tej v Hlavnom meste, potrebovala by som, aby Drahý prišiel skôr z práce 5 pondelkov po sebe. Takže som si to s ním musela vykomunikovať.
Najprv som si vypočula, že zo syna robím retarda a že či si myslím, že mu to pomôže. Jasné, vyhodím okolo 400€ za kurz a diagnostiku a som presvedčená, že mu to nepomôže. Prečo by som to robila?
No, nakoniec povedal, že by to nemal byť problém, že si to hneď zajtra preberie so šéfom.
Podvečer prišiel Krstný, s Drahým sme sa trochu chytili, ale len tak light, lebo sa len tak bez slova vybral do obchodu.
Krstný mi spojazdnil modrý notebook, akurát v ňom nemám teraz program na úpravu fotiek, ale som rada, že funguje.6 komentárov:

 1. Pampi je šikovný, jak po obědech spinká. V tom IDR jde tedy jen o kurz pro tebe a ne i Pampiho. Co tě tam mají učit. A co tě vedlo být členkou PAS skupiny?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, on to ešte potrebuje, bez toho je veľmi nervózny.
   Najprv bude 5 pondelokov kurz, potom diagnostika a potom terapie.
   Som zvedavá, čo ma tam budú učiť, zajtra hádam budem vedieť viac.
   Čo ma viedlo byť členkou PAS skupiny - znaky autizmu pri Pampúšikovi.

   Odstrániť
  2. Tak pak musíš o tom kurzu povyprávět, co se tam dělá. Věřím, že pomůže. Jaké znaky autismu jsi shledala, nepřišlo mi, že by tě kromě řeči něco trápilo?

   Odstrániť
  3. Určite 🙂 ukladanie hračiek do radu, točenie vlasov, slabý očný kontakt. Drobnosti, ktoré môžu a nemusia poukazovať na PAS alebo NKS. To musí zhodnotiť odborník.

   Odstrániť
  4. Můj třeba rád řadí auta do front za sebe, ale už ho to přechází, nejsilnější to bylo tak kolem 2,5 roku. A možná i jiné pro někoho autistické věci dělal, že chodil pouze po špičkách aj. To točení vlasů může být že stresu. To dělají i dospělí, hlavně ženy. Říkala jsi, že se s Drahým např. často hádáte a děti toto nesou těžce, hůře než dospělí. Moje sestřenice kvůli podobnému prostředí skončila už jako malá na andidepresivech.

   Odstrániť
  5. Nejaké auti prvky má skoro každý človek a hlavne malé deti, keďže sa im stále rozvíja CNS.
   Točí si vlasy aj Drahý, to je asi naozaj upokojujúci rituál.
   No, to je samozrejme tiež veľký faktor.

   Odstrániť

Bojím sa, že niekto Ti to povie miesto mňa

Text tejto pesničky mi chodí dnes neskutočne po rozume a mám strašné chúťky ju poslať niekomu konkrétnemu, ale keďže by to bolo veľmi nevhod...