Hľadať tu :-)

nedeľa 5. februára 2023

Ty buď rada, že Ti ešte spí

A ja som a ešte ako :-D (to len aby som dokončila prvotnú myšlienku)

Ahojte priatelia <3 Tak k tomu prišlo a ja takto v poslednej hodine piateho dňa februárového tvorím prvý článok pre rok 2023. Prajem vám všetkým do neho len to naj naj naj naj najlepšie a hlavne veľa veľa zdravia.

Späť k téme:
Toto milé príjemné povzdychnutie som nedávno dostala od kamarátky, ktorej len o niečo staršie dieťatko od nášho Pampúšika prestalo spávať cez obed. 
Svatá dobroto!
Však ja si ani neviem predstaviť, že by to tak nebolo. Pampúšik to potrebuje a ešte hádam viac ako on, to potrebujem ja :-D Aj keď je pravda, že si niekedy ten čas ledva stihnem uvedomiť, hlavne, ak povyberá všetky svoje autíčka a lego po celej obývačke.
No každopádne jeho obedný/poobedný spánok je pre mňa zatiaľ veľmi potrebná polčasová prestávka.
Je síce pravda, že už väčšinu činností zvládnem aj s ním, predsa len 2,5 ročný je už väčší parťák ako ročné dieťa, ktoré sa naučilo chodiť v našom prípade rovno behať a tým pádom skúmať možnosti, ktoré doteraz neboli. 
Akurát v tomto období mi chce velice so všetkým pomáhať, čo občas dosť predĺži danú činnosť a privyrobí to statočné upratovanie.

No tak či onak, za obedný spánok ďakujem nebesiam/bohu/vesmíru (doplňte si, čo sa vám najviac hodí)

7 komentárov:

 1. Za poobědní spánek děkuj hlavně Pampimu. :-D Je příjemné, že ti po obědě a spí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je vlastne pravda 🤣 áno, je to veľmi príjemné a pre mňa aj potrebné 🤣 na šťastie zatiaľ aj pre neho, ak náhodou nespí, tak potom býva nervózny.

   Odstrániť
 2. Spaní po obědě taky někdy u nás je boj. Ale když náhodou neusne, tak usne potom později na procházce třeba.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to by u nás nemal šancu, by musel zaspať na motorke 🤣

   Odstrániť
  2. To by pak mohlo dopadnout i tak, že bych ho musela nést zpátky

   Odstrániť
 3. Jak jsem na odpolední spánek nadávala ve školce, tak v práci bych za něj byla vděčná :-)

  Ale vážně, když byly děti malé, během jejich spánku jsem se snažila co nejvíc věcí udělat a stihnout - a viděno s odstupem času, tohle byla fakt chyba. Měla jsem chodit raději spát s nimi a nechat je i víc těch věcí "matlat" se mnou - byť pomalu a ve výsledku s ještě větším nepořádkem. Když to vidím zpětně, mrzí mě má tehdejší občasná netrpělivost, máloco bych tak chtěla vrátit zpátky, jako toto.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, v práci by sa mi poobedný spánok veľmi páčil :-)

   No, aj ja sa som sa zvykla snažiť, hlavne, keď bol Pampúšik maličký a spával dosť veľa. Teraz ako kedy, niekedy zaspím, niekedy si zapnem noťas, niekedy varím. Na šťastie tie bežné prevádzkové činnosti už zvládam aj s ním :-)
   Tiež sa snažím si to s ním čo najviac robiť, aj keď je z toho zvyčajne obrovský neporiadok :-D

   Odstrániť

Týždeň 21. 11. 2023 - 27. 11. 2023

Utorok - Pampúšik sa zobudil okolo piatej, že sa precikal, asi budem musieť kúpiť nejaké iné plienky, tieto očividne nestačia. Po ceste do š...