Hľadať tu :-)

piatok 6. januára 2023

Týždeň 27. 12. 2022 - 02. 01. 2023

Utorok - Blahoželali sme ráno mamine. Striedavo sa vonku sneh topí, je voda a večer/v noci to zamrzne, aby sa potom ráno nedalo chodiť.
Rozbalila som si Gloriu, je taká nádherná. Pobalila som chalanom veci a po 11tej sme vyrazili do Ružomberku. Cesty boli fajn, takže sme tam prišli takmer hodinu pred odchodom vlaku, ale bolo krásne slnečno a tak sme sa tam prechádzali, Drahý išiel kúpiť nejaké občerstvenie do bufetu a potom aj do blízkeho obchodu.
Bez problému sme dorazili k babine, zaparkovala som tam ďalej na voľnom priestranstve. Síce trochu blbo, ale kým prídu v piatok turisti, tak to zrejme nikomu nebude vadiť. Aj tak zajtra alebo vo štvrtok pôjdeme aj do Bystrice, takže je to jedno.
Mamina sa najedla kapustnice, ja som nemala nejako hlad a vyrazili sme so psíkmi na prechádzku. Išlo sa nám dosť dobre, takže sme vyšli takmer až po prvú chatku na Bukovci.
Potom sme už len regenerovali na gauči :-D
Prišiel mi mail, že Voldiho s Harrym mám pripravených v Z-boxe v Senci. Tak som písala do Zásielkovne, či by mi mohli tovar presunúť do BB. Prišla mi len automatická odpoveď. Tak uvidíme.

Streda - Hneď ráno mi prišiel mail, že Samantha vyrazila na cestu ku mne. Tak paráda. Prišlo mi aj upozornenie na Voldiho vyzdvihnutie. Tak som to o deň predĺžila, ale z Pakety zatiaľ žiadna odpoveď. Tiež mi prišlo info, že Samantha je na vyzdvihnutie.
Mamine bolo od rána nejako nie veľmi dobre.
Bolo slnečno a pofotila som Glorii ďalšie fotky.
Urobili sme si špagety na obed a potom som vzala na prechádzku psíkov ja. Nešlo sa mi úplne najideálnejšie po tých špagetách, ale aj tak som zašla ešte ďalej ako včera, až po tú prvú chatku na Bukovci a vrátila som sa tesne pred zotmením.

Štvrtok - Ráno som zobrala psíkov von a sa mi zdalo, že som včera stratila vôdzku labradorovi, tak som vyšla až hore, kde som to vzdala a som si povedala, že ju mamina asi premiestnila, že sa mi nechce ísť úplne celú trasu ako som šla včera.
Najedli sme sa a vyrazili sme do mesta. Vyzdvihla som si Samanthu a potom sme boli na menší nákup, aby sme zajtra kúpili už len pečivo alebo tak.
Potom som si urobila druhú objednávku na Voldiho a Harryho, ale už sa dalo iba s osobným vyzdvihnutím v Bratislave. No čo už, tak si urobíme výlet.
Poobede sa mi už nechcelo ísť s maminou na prechádzku, tak som si čítala doma.

Piatok - Mamina pripravila polievku a cesto na halušky a ja kapustu, aby sme mali, keď prídeme, lebo chalani mali príchod o pol druhej. Išli sme autom po nich, Pampúšik nás statočne ignoroval, len tatík tatík všetko. Zastavili sme sa ešte po pár drobností v obchode a večer prišla aj susedka na Swifte a klopala nám, či môže stáť tam pod oknom. Si hovorím, že mne je to jedno a ten sused, čo má s maminou spoločnú stenu domu hádam nepríde na Silvestra sem.
Celý deň som mala pocit, že Silvester je už dnes.

Sobota - Ráno sme zistili, že kura je už pokazené a aj knedle :-( Tak sme sa s Drahým vybrali do obchodu, najprv len do toho o dedinu ďalej, ale tam nemali knedľu, tak sme išli do Kauflandu v Bystrici.
Mamina teda dala piecť kura na kapuste. 
Potom sme pozerali nejaký koncert I.M. Smile a večer má byť ten s Lúčnicou, tak to si chcem pozrieť.
Obed bol vynikajúci.
Pampúšik nevedel nejako zaspať, ale nakoniec sa to podarilo a mamina ma vytiahla na prechádzku, ale nevládala chodiť, nejako sa jej zle dýchalo, takže sme sa pomerne skoro aj vrátili naspäť.
Pozerali sme potom ten koncert I.M. Smile s Lúčnicou a ja som popritom urobila chlebíčky a jednohubky.
Uspávala som Pampúšika, dosť dlho sa rozprával, no nakoniec sme zaspali spolu. Zobudila som sa krátko pred 22hou a našla som Drahého a maminu ako pozerajú TV. Rozliali sme si po pohári vína, vzala som si chlebíčky a koláčiky a pozerala som program. Celkom bol dobrý na to, že teda Silvestrovský program býva o ničom.
O polnoci sme vyšli pred dom so šampusom, pustili sme si prskavky, po chvíli prišli aj susedovci pred dom, tak sme si popriali všetko dobré, pustili pár delobuchov a niekto pustil aj menší ohňostroj a potom vzadu pri kostole niekto druhý. Pampúšik sa absolútne nezobudil.

Nedeľa - tak vitaj nový rok 2023. Krátko po pol jednej sme sa odobrali do postelí. Ráno sme sa motkali, babina bola nevyspatá, lebo zaspala len o štvrtej, ale vzala psíkov a Pampúšika von a my sme zatiaľ naložili auto, potom sme sa najedli, trochu sme sa s Drahým nezhodli, kedy vyrazíme, takže bol taký chvíľu urazený, že kedy prídeme domov, že o piatej a bla bla bla. Neviem, kam sa ponáhľal, keď je dnes sviatok, nič nie je otvorené.
Vyrazili sme asi o pol druhej a aj s prestávkou sme boli pred štvrtou doma. Urobili sme si špagety a dala som prať.

Pondelok - Dopoludnia som prala a boli sme s Pampúšikom autom  v Tescu, aby sme doplnili zásoby. Nechcelo sa mi vôbec variť, jemu som ohriala ešte zvyšok špagiet.
Vyzdvihla som si aj puzzle s RH a stavali sme si s Pampúšikom.
Drahý prišiel až okolo šiestej domov, že mali toho veľa. 

4 komentáre:

 1. Špagety jsou asi oblíbené jídlo :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dosť 😉 ale úprimne ani som si to neuvedomila, že som ich mala 2x za týždeň, kým som to nepísala 🤣
   Špagety má hlavne rád krpec, je to taká istota pre mňa 😍

   Odstrániť
 2. Pampúšik je šikovný, že umí jíst špagety.

  OdpovedaťOdstrániť

Čítanie na pokračovanie: Ona 5

Časť 5: Stretnutie Ľahnem si do postele a rozkliknem správy: Si taká nádherná 😍 obe ste. Prečo? Prečo si mi to nedala vedieť? Nechceš deti,...