Hľadať tu :-)

štvrtok 5. januára 2023

Týždeň 20. 12. 2022 - 26. 12. 2022

Utorok - Dopoludnia bolo pomerne teplo. Keď sa roztopí námraza, tak je to už potom fajn. Začínam mať strach o tú objednávku z Mall.sk, či stihne prísť do Vianoc. Inak sa nijako zvlášť vianočne necítim. Drahý prišiel domov úplne vytočený, lebo bude musieť ísť aj vo štvrtok do práce, hoci mal mať dovolenku. Ja si myslím, že je to úplne jedno, aj tak budeme musieť počkať, kým vo štvrtok príde pani s koláčikmi.

Streda - Ráno som sa zobudila pomerne svieža a tak sme sa konečne vybrali do Kauflandu, aby som tam mohla vyhodiť tie káble a iné nepotrebné veci z drobnej elektroniky. Kúpila som tam ešte aj pár ozdôb pre maminu. 
Pampúšik zaspal až po druhej a o pol piatej ešte spinkal. 
Krátko po piatej prišiel Drahý domov z práce, na to sa Pampúšik zobudil. 

Štvrtok - Ráno som žehlila a Pampúšik pozeral rozprávky.  Boli sme na krátkej prechádzke a potom sme sa hrali s bábikami. Volal mi Drahý, že im dávali v práci bedničky so zeleninou a ovocím, či to môže odniesť Bytnej, že majú cestu do Bratislavy, že by sa cestou zastavil. Si hovorím, že jasné, že kvôli tomu mi nemusel predsa volať. 
Keď potom prišiel domov, tak doniesol od nej tašku plnú darčekov.  Že si tá furt robí starosti s nami.
Pozerali sme animovaného Tarzana v TV.
Okolo šiestej prišla pani s koláčikmi, vyzerajú super.
O pol dvanástej v noci mi prišiel mail z Mall, že tovar bol expedovaný. Si hovorím super, to znamená, že zajtra ho vezme kuriér a v utorok bude na vyzdvihnutie. Teda, pre mňa úplná hrôza.

Piatok - Ráno sme sa najedli, pobalili, Drahý bol v aute asi tak 60x, lebo sa rozhodol, že on to tam všetko naukladá sám. Nervy tiekli, bola som nevyspatá, ale nakoniec sme šťastne vyrazili. Zastavili sme sa ešte na chvíľu v Tescu po pár drobností a vyrazili sme.
Pred obedom sme boli u maminy. V dedine bolo dosť ľadu, ale aj fajne teplo a statočne sa to topilo. Som len tak pozerala.
Podvečer Pampúšik s babinou urobili medovníčky a ja s babinkou sme potom urobili šalát. Vyzerá a chutí skvelo.
Prišiel mi mail z Pakety, že prijali moju zásielku z Mall.sk do prepravy. Si hovorím, že to je skvelé, ale nie až tak akoby som chcela.

Sobota - Ani sa nenazdáme a už ich tu máme...Vianoce. Pampúšik ráno hneď demoloval darčeky, lebo babinka ich nechala na okne, tak to sa dalo čakať. Tak sme mu dovolili jeden rozbaliť a bol tam Lego buldozér, tak z toho mal ohromnú radosť.

Chalani si šli potom na dvor stavať snehuliaka a proste sa zabávať v snehu. Ozdobili sme stromček. 

Drahý potom postupne podonášal darčeky, aby boli pokope.
Keď sa Pampúšik zobudil a najedol, vyrazili sme s Drahým a Pampúšikom von na sánkach a zopárkrát sa spolu aj spustili dole kopcom.
Na ceste miestami už nebol ani sneh ani ľad, len holá cesta ako sa to včera a dnes topilo, ale na kopcoch ešte bol sneh.
Prešli sme aj cez terasu krčmy a autíčko ostalo na stole tak ako ho tam Pampúšik naposledy nechal.

Okolo piatej sme si spravili večeru a išli sme rozbaľovať darčeky. Pampúšik sa tešil zo sanitky, ale akonáhle odbalil traktor od babinky, tak už išlo všetko bokom.
Babina mu kúpila aj Albi knižku, no ja som myslela, že vyberie jeden darčeky z tých typov, čo som jej poslala a nie že všetky. 
Nám dospelým dala každému po 100€, skoro som odpadla. 

Nedeľa - Do rána všetko primrzlo a vonku bol čistý ľadoborec. Pozerali sme rozprávky a pchali sme sa. Proste také klasické Vianoce.
Akurát Drahý, že pôjde s Pampúšikom do Metropoly už v utorok na miesto stredy. Trochu ma to zamrzelo, lebo babina má narodeniny akurát, ale v podstate to je jedno.

Pondelok - Tak a je Štefana a tým sa končia Vianoce. Volala som ráno ocinovi, či by sme sa mohli zastaviť. On, že jasné, tak sme išli dole autom. Pampúšik sa u nich hneď v úvode pocikal, ja som samozrejme nezobrala náhradné oblečenie (som proste nepoučiteľná)
Pod stromčekom (živým) si Pampúšik našiel vianočného plyšového medveďa, ktorý mal aj nejaké oriešky v čokoláde na sebe, takže to hneď schrúmal.
Vrátili sme sa na obed, Pampúšik už bol dosť unavený, lebo ja som si neuvedomila, že koľko je hodín.
Keď sme prichádzali, akurát bol pred babkiným domom pán, ktorý jej priniesol psíka na stráženie. Bude vlastne až do Nového roka, ako aj my. Je to žltý labrador a miluje babinu, stále by ju chcel olizovať. Tá je z toho samozrejme na nervy.
Večer som si objednala Samanthu Cristoforetti z Mall.sk za necelých 20€, ale neprešla mi platba, takže som urobila ďališu objednávku a ešte tam prihodila aj puzzle Rainbow High za 3€. V Mall. musia mať zo mňa radosť, každú chvíľu im tam robím nejaké objednávky. 
2 komentáre:

  1. To je zajímavé, že vždy když balíte věci do auta, píšeš, že tečou nervy. Hlavně, že jste to nakonec zvládli.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Áno, lebo Drahý stále pobehuje hore-dole, Pampúšik za ním plače a je to na zbláznenie potom.

      Odstrániť

Týždeň 02. 07. 2024 - 08. 07. 2024

Utorok - Môžeš zavrieť oči pred vecami, ktoré nechceš vidieť. Ale nemôžeš zavrieť srdce pred tým, čo cítiš. Ráno som sa chvíľu pohrala s Pa...