Hľadať tu :-)

pondelok 2. januára 2023

Týždeň 06. 12. 2022 - 12. 12. 2022

Utorok - Zobudili sme sa pomerne neskoro, osprchovali sme sa, obliekli a vyrazili sme. Išli sme autom, lebo som vedela, že s pánom Profesorom to nebude na rýchlo, takže aby nebol potom Pampúšik priveľmi unavený.
Bolo dosť chladno, trochu som podcenila počasie, ale aj tak bolo super. Bolo super vidieť Profesora po dva aj pol roku. Išli sme do Dráčika aj do Pepca, potom na námestie, kde sme stretli pár známych, asi sme vyzerali ako podarená rodinka, ale mne to vôbec nevadilo.
Nakoniec sme sa pred dvanástou rozlúčili, lebo bola naozaj veľká zima. Najedli sme sa a Pampúšik potom zaspal.
Drahý prišiel krátko pred pol piatou, osprchoval sa a vybehli sme teda na zasvietenie stromčeka. Tesne sme to nestihli, ale to nevadilo. Stihli sme Mikuláša a čert hádzal brumíkov z pódia deťom a potom sme prešli mestom. Pri škole opäť krásne svietil stromček.

Streda - Ráno sme sa pobalili, na šťastie nepršalo a tak sme mohli ísť podľa plánu peši. Posledné Tancuľkovo bolo super. Ešte som fotila Pampúšika pri svetielkach a zastavil sa ešte na ihrisku za poštou, takže domov sme došli pred pol jednou, takže rýchle špagety a spánok. Zaspala som s ním, ale asi po pol hodine som sa zobudila.
Drahý volal, že bude musieť byť dlhšie v práci, takže sme upratovali, hrali sme sa. 
Zaspali sme všetci spolu okolo deviatej.

Štvrtok - Zobudila som sa krátko po štvrtej a cítila som sa úplne vyspatá. Nevedela som, čo takto v noci, tak som dožehlila ešte čo ostalo. Potom sa zobudil Drahý, chvíľu som ešte pracovala na noťase. Pampúšik sa zobudil až o pol ôsmej, popŕchalo a bolo zatiahnuté, ale vybrali sme sa do Kauflandu. Nebolo tam nič zaujímavé, zastavili sme sa ešte po schodík k jednej pani, ale ešte pred desiatou sme už boli doma.
Spravili sme si palacinky a bola pohoda. Zaspali sme spolu, keďže ja som bola už od štvrtej rána hore. Potom sme sa hrali, prišiel Drahý z práce, pozerali sme TV a Drahý pripravil večeru, okúpal sa s Pampúšikom a zaspali spolu.

Piatok - Trochu sme sa pomotali po byte a vyrazili sme do Lidlu, lebo som proste strašná a musela som si overiť, že proste tam naozaj nemajú pred Vianocami Barbie. No, závislosť je závislosť, čo si budeme hovoriť.
Potom prišiel kuriér a doniesol mi ten nový router z Telecomu. 
Keď Pampúšik zaspal, tak som teda zapojila ten nový router, kým som to ponastavovala, chvíľu to trvalo, ale zvládla som to.
Poobede sme sa zabávali s bábikami, keďže Pampúšik ich povyberal z vitrínky na moju radosť, ale tak aspoň som ich mala v rukách po dlhšom čase.
Objednala som Pampúšikovi aj ročné balenie rybieho oleja vo forme rybičiek. Mám pocit, že mu to trochu pomáha alebo ja neviem. Mám o neho strach, že čo bude v škôlke, či vôbec bude môcť ísť do klasickej škôlky. Dosť pochybujem, že by bola logopredická škôlka v Senci.

Sobota - Drahý išiel ku kolegovi na dom dokončiť tie lišty, to som tušila, že tam bude dlhooo a ešte dlhšie.
Zbalila som teda starý router a odovzdala som ho v Telecome, zastavila som sa aj v Bille oproti po pár drobností a potom sme sa hrali trochu na ihrisku.

Nedeľa - Celý deň pršalo. Byť trochu vyššie, tak máme snehu a snehu, no ale tu, len záplavy :-D Pampúšik si staval z lega a hral sa s vláčikom, proste taká pohodka.

Pondelok - Najedli sme sa a akurát sme sa chystali von, keď mi napísala Susan, či sa nechystáme von, tak sme sa tam stretli. No boli sme len chvíľu, lebo Kubko bol nejaký otrávený, poplakával a pýtal sa domov, asi ešte nebol úplne preliečený z choroby.
Prišiel mi mail, že rybičky vyplávali na cestu k nám. Som zvedavá, či stihnú prísť pred Vianocami. Uvidíme.
Poobede si Drahý s Pampúšikom robili v obývačke bunkre a perfektne sa na tom zabávali.4 komentáre:

 1. Věřím, že to s Pampim bude časem dobré. Rybí olej pomáhá na logopedické problémy? A děti s vadami řeči nesmí do normální školky?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja tiež 🙂 rybí olej by mal pomáhať bunkám a prepojením v mozgu, takže v Pampiho prípade by to hyperteoreticky mohlo pomôcť, uvidíme.
   To je ťažko povedať jednoznačne, záleží na druhu problému, ale keďže on hovorí väčšinou prvú slabiku slov, môže to byť problém, napr. po po (pozerám policajtov), čo proste človek, ktorý nevidí čo robí, na čo pozerá alebo čo zažil v poslednej dobe nemá šancu dať dokopy. A to si ozaj neviem veľmi predstaviť pri jednej učiteľke na cca 20 detí, že by venovala pozornosť iba jemu, ale uvidíme, čo bude v máji, kam sa to všetko posunie.

   Odstrániť
  2. Chápu. Věřím, že olej pomůže.

   Odstrániť

Týždeň 20. 02. 2024 - 26. 02. 2024

Utorok - Dnes už nepršalo. Ráno išiel Drahý k Pampúšikovej doktorke po potvrdenie, že môže potom ísť vo štvrtok do škôlky. Dosť dlho som na...