Hľadať tu :-)

utorok 4. apríla 2023

Týždeň 21. 03. 2023 - 27. 03. 2023

Utorok - Pampúšik sa zobudil pomerne skoro, bolo krátko po šiestej. Pozerali sme sa z okna a Pampúšik hľadal Kubíka a bolo to dosť také divné, že budeme sami von. Išli sme preparkovať auto a keď sa mi to podarilo, tak som videla Susan, že ide do mesta k mäsiarovi, tak hovorím, že ak chce, môžeme ísť s ňou. Pampúšik potom chcel ísť na Žihadielko, tak sme išli a tým, že bolo dosť skoro, tak sme tam sprvoti boli sami, ale okolo desiatej sa tam začali schádzať maminky s deťmi, chvíľu sme sa tam ešte hrali, krásne svietilo slniečko, ale keďže Pampúšik chcel ísť ešte do Dráčika, tak sme sa vybrali domov, aby tam vôbec došiel.
Takže cestou sme sa ešte zastavili v Dráčiku a potom pri Bille si už Pampúšik sadal na múrik, ale nakoniec sme zdarne došli domov.
Napapal sa, trochu sme sa pohrali s dinami, tí sú teraz u nás veľmi obľúbení. 
Zaspal a ja som upratovala a poobede sme ešte vybehli na chvíľu von.

Streda - Pohodový dníček, už sa aj celkom teším, že zajtra pôjde Pampúšik do prípravky. Poobede sme boli von so Susan a Kubíkom. Bola pohoda.
Večer, keď sme už zaspávali, tak viackrát zahúkal vlak tak strašne zvláštne, že proste sme si hovorili, že sa muselo niečo stať.

Štvrtok - Pampúšik sa zobudil pomerne skoro. Na FB som našla správy, že zrazilo včera muža na trati, ale aj že chlapca, tak som zmätená, či muža, či chlapca, či nebodaj oboch, aj sme si o tom písali s LL, však oni bývajú ešte bližšie k trati, tak tiež, že to čítala, že uvidíme.a
Odviezla som Pampúšika na prípravku, ledva sa so mnou rozlúčil, zašla som na nákup a domov, trochu som poupratovala, písala som si s LL, že by sme sa mohli dnes stretnúť, že mi donesie plienky a aj mikinku pre Pampúšika. 
Dofotila som aj Ruby, aby som jej mohla spraviť konečne článok, potom som zbehla po Pampúšika a išli sme teda za dievčatami. S LL sme sa rozprávali o tom včerajšom nešťastí, si hovorím, že to musí byť strašné, že len 11 ročný chlapček.
Pampúšik bol dosť unavený, takže bez problému zaspal a ja som podľa diskusií pod článkami o nešťastí došla na to, že ten mŕtvy chlapček je Smrtkin synček. To ma tak vykoľajilo, že vlastne som išla von na ihrisko ako omámená, samozrejme sa to vonku preberalo. 
Hrozné aj myslieť na to všetko. 
Večer som kvôli tomu dlho nemohla zaspať, aj tie komentáre na sieťach, to je niečo fakt strašné, ja si neviem predstaviť, že by sa mi zrejme zabilo dieťa a ešte ma všetci osočujú, že som s ním nebola von, lebo som možno uspávala jeho trojročnú sestričku a úprimne, ktorý rodič chodí pravidelne von s 11 ročnými deťmi? A hlavne, ktoré deti o to ešte majú záujem. 
Neviem, čo sa presne stalo, to vie len on, ja to asi ani nechcem vedieť. Či to bola nehoda alebo zámer, život mu to už nevráti.

Piatok - Ráno Drahý stále hrozne kašľal a rozhodol sa, že nejde ani do práce. Ja mu už dávno hovorím, že ten jeho kašeľ nie je úplne v poriadku a "donútila" som ho, že ho vezmem k doktorke. Dosť sa bránil, ale proste môj šarm zaúradoval :-D
Už ráno sa črtalo, že bude krásny deň, ale v Hlavnom meste statočne fúkalo, u doktorky sme boli príliš skoro, bola tam len sestrička, aspoň sme pobreberali nešťastie, keďže obe Smrťku poznáme. Pred pol ôsmou sa pomaly začali schádzať ľudia a potom prišla aj doktorka. Vzali si nejakých pacientov na odbery a potom aj Drahého. Spravili mu výtery z nosa aj hrdla, že v pondelok budú výsledky. Krv na CRP si samozrejme vziať nenechal, takže mu ATB zatiaľ nedala, že ak by sa to zhoršilo, že nech sa zastavíme, tak OK.
Nakúpili sme si nejaké raňajky a vydali sme sa na cestu späť do Slniečkova. Myslela som si, že Pampúšik zaspí spolu s Drahým, keď tak skoro ráno vstával, ale keďže vykazoval minimálne znaky únavy, zobrala som ho von. Bolo ešte celkom príjemne, ale už začínalo trošku fúkať. Však hovorilo sa, že sa na víkend zhorší počasie. 
Drahý takmer celý deň prespal a keď nespal, tak kašľal. Proste paráda.
Cez obed som vypísala konečne ten Tekos dotazník a poslala ho logopedičke, ktorá vedie kurz, nech jej ho naozaj neposielam v nedeľu večer.
Poobede sme boli opäť na bagrovom ihrisku, došli potom za nami aj Susan s Kubim, tak sme si vymenili pár info, lebo že dnes stretla vonku učiteľky zo školy a že zrejme v tom bola ja šikana. Tak si hovorím, že keď mali učiteľky podozrenie na šikanu, že je super, že sa to rieši až po smrti, ale tak na veci to už aj tak nič nezmení.

Sobota - Boli sme trochu von, ale tak strašne fúkalo, že sme asi po ani nie hodinke išli domov, to sa proste nedalo. 
Chalani už o dvanástej obaja spali, tak som urobila na rozkaz mladého muža palacinky. Chalani sa najedli a išla som s Pamúšikom opäť von, na bagrovom ihrisku sme stretli aj Kubina s tatinom a ešte jeden chlapček s maminou tam bol a potom dobehla aj Susan. 
Je to zaujímavé, že tak ako vo virtuálnom svete, tak aj v reálnom, sa vždy nejaké obdobie bavím a stretávam s iným človekom tak viac intenzívne. Najprv sme sa takmer každý deň stretávali s LL, ale ako malá L nespí cez obed, tak s nimi sa vidíme už minimálne, o to viac sa vídavam so Susan a Kubim a keď ten začne pravidelne chodiť do škôlky, tak neviem, ako to bude. 

Nedeľa - Pohodová nedeľa. Poobede som sa s Pamúšikom vybrala von, najprv sme boli na kamienkovom ihrisku, ale tak tam nikoho nebolo, tak sme sa posunuli na bagrové ihirsko, ale dosť fúkalo a chcela som sa ísť prejsť, keď vyšla kamoška s mužom a synčekom, že sa idú prejsť na jazero, tak sme sa k nim pridali a prešli sme okolo celého jazera. Chalani sa síce na každom kroku zastavili, ale pohoda.
Akurát začalo hrmieť, keď sme prišli domov. 

Pondelok - Ráno som Pampúšikovi urobila kašu, keďže mliečko z pohára nechce a fľašu mu už nechcem dávať ja. 
Vonku neskutočne fúkalo, takže sme tam boli iba chvíľku. O piatej bol naplánovaný call z Inštitútu, krátko po tretej som sa vybrala do auta, lebo som sa chcela ešte zastaviť po zásielku do Pakety, vonku neskutočne fúkalo, dokonca padalo pár vločiek. To som vybavila bez problému, potom som zastavila auto na parkovisku, asi polhodinu som pozerala youtube a potom začal call. 
Vyhodnotili sme si postupne Tekosy, poprezerali sme si videá, prebrali termíny diagnostík, aj tak to trvalo viac ako hodinu a potom som ešte na otočku išla ešte do lekárne v Tescu, kde som kúpila Vitamín C, Zinok, sprej do nosa a sirup od kašľa.2 komentáre:

 1. S tím chlapcem pod vlakem to je strašné. A pro tebe ještě o to víc, že tu rodinu osobně znáš.

  Co je Žihadélko?
  Ta přípravka, to je přímo tam, kam bude chodit do školky?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, je to veľká tragédia 😭

   Žihadielko je ihrisko.
   Nie, ešte netušíme, kam bude chodiť do škôlky

   Odstrániť

Týždeň 21. 11. 2023 - 27. 11. 2023

Utorok - Pampúšik sa zobudil okolo piatej, že sa precikal, asi budem musieť kúpiť nejaké iné plienky, tieto očividne nestačia. Po ceste do š...