Hľadať tu :-)

štvrtok 18. augusta 2022

Týždeň 02. 08. 2022 - 08. 08. 2022

Utorok (02. 08.) - Tak som začala dnes učiť Pampúšika na nočník. Dopoludňajšie skóre je 1:2 pre nočník, ale raz som na neho nedozrela, takže sa dá povedať, že je to moja chyba, ale aj tak so na neho hrdá. Von som mu dala ešte plienku, aj tak sme vybehli dosť neskoro, takže balenie náhradného oblečenia neprichádzalo veľmi do úvahy.  Na ihrisku pri LL bolo dnes plno detí, bola tam Susan s Kubíkom a mala tma nejakú kamošku s dvomi väčšími dievčatami, bola tam aj LL susedka so synčekom a nakoniec prišli aj LL. Takže úplná paráda. 
Doma zjedol polievku, takmer celú na pár rezancov, čo tam nechal. Dostala som chuť na rezance so slivkovým lekvárom, tak som si poň vybehla do tých nových potravín na konci ulice, keď zaspal. Videla som cestou aj Ľadovú kráľovnú, ale keďže dieťa (aj keď spiace) samé doma, tak som nemala veľmi čas to riešiť a do 5 minút som bola aj naspäť doma, aj s lekvárom. Na prekvapenie mali aj "povidla". 
Takto pred rokom som konečne dostala BB EČV. Na to, že môj jediný väčší majetok je momentálne nepojazdný, to nie je moc výhra, šla by som to osláviť, no budem si musieť počkať.
Poobede sme boli ešte von a potom chalani zaspali a ja som nevedela zaspať, tak som napísala bývalému spolužiakovi a dostala som strašnú chuť na radler, tak som si poň zbehla do tých nových potravín. Skvelé dať na koniec našej ulice potraviny s otváracou dobou 06:00-23:00. 

Streda (03.08.) - Tým, že som bola včera do rána hore, som sa nevedela dnes prebudiť a všetko mi trvalo. Tiež to Pampúšikovi na nočníčku dnes vôbec nešlo, takže som ho dosť často prezliekala. Takže bolo skoro pol jedenástej, kým sme sa dostali von. Hneď sme stretli známu s malým, tak sme sa zakecali, nakoniec hovorí, či som už bola v tých nových potravinách, že ona ešte nebola a že či nepôjdeme na kofolu. Bolo odporne horúco, tak si vravím, že super nápad. Tak sme sa zastavili v potravinách, kúpila drobcom pitie a lízanky a išli sme na kofolu. Už bol dosť pokročilý čas, Pampúšik už bol dosť nervózny, potom si cestou domov ešte odrel koleno, aj mu trochu krvičky vytieklo. Na workoutovom ihrisku si sadol, že on ďalej nejde. No proste nervy, tak so zaniesla motorku pred vchod a vrátila som sa po neho. Na šťastie ihneď doma zaspal.
Pampúšik spal cez obed dosť dlho, takže sme boli von dosť neskoro, ale stretli sme Susan s Kubíkom, tak to bolo fajn.

Štvrtok (04.08.) -  Ráno som môjmu dieťatku pripravila raňajky, ale aj tak si vzalo čokoládový jogurt :-D No, snaha bola. Už úplne klasicky sme išli na pieskovisko k LL. Cez obed som prehľadala nejaké tie miesta, kde by som mohli byť nálepky, ale nenašla som ich, ale našla som kde-čo iné.
Večer som si ešte písala s LL, že už sa tešíme na sobotu a že dúfame, že sa to podarí.

Piatok (05.08.) - Posledné dni sú fakt také nervózne a zároveň na jedno brďo. Ráno na ihrisko, poobede na ihrisko. Už sa tak teším k mamine, že to bude nejaká zmena.

Sobota (06. 08.) - Zobudila som sa pred šiestou, ale obaja chalani ešte spali, takže som mala asi hodinku pre seba. Potom sa chalani pomerne rýchlo vychystali a že idú na nákup do Tesca. Vrátili sa asi po hodine a pol a Drahý potom išiel ešte na poštu a do mesta po nejaké poistky do práce. 
Napísala mi LL, že sú u nás na ihrisku, či nepôjdeme von, tak sme za nimi vybehli a potom sme sa rozlúčili, že keď uspíme deti, tak si napíšeme.
Tak aj bolo, o jednej som jej poslala fotku, že naši chalani už spia. Tak sme o pol druhej vyrazili do mesta, dlhšie sme nevedeli nájsť niečo, kde by to mali otvorené a kde by sa nám to páčilo, ale nakoniec sme zapadli v cukrárni, vypili sme jednu Tequillu Sunrise a jeden Sex on the beach a nakoniec sme si len tak sadli na lavičku a kecali sme. Už sme v podstate vracali, keď mi volal Drahý, že kde som, že potrebuje ísť do práce, tak som si prebrala Pampúšika a išli sme odprevadiť LL a Pampúšik sa chcel hojdať, tak sme sa pohodjali na dvoch hojdačkách a potom som ho uspala.

Nedeľa (07.08.) - Pampúšik si ráno lepil hviezdičky, až sa celý polepil, ale hrozne sa z toho tešil. Potom sme si išli kopať vonku, Drahému potom volali, že sa niečo pokazilo, tak išiel do práce a my sme išli spinkať.
Čítala som si knihu, fakt je dosť hnusná, ale hádam s ňou budem pomaly finišovať. 
Keď prišiel Drahý, dala som si s ním kávu a to som nemala robiť, lebo som nevedela zaspať. Zavolala som aj tatinovi, aby sme mu pogratulovali k narodeninám a potom sme išli na ihrisko, opäť sme zobrali loptu, potom prišli aj Susan s manželom a synčekom a Drahý musel ešte na chvíľku do práce.

Pondelok (08.08.) - Okolo polnoci som začala už nervovať, že dokedy budem hore, že na čo mi bola tá káva, ale aspoň som dočítala knihu, ale ráno bude asi kruté.
Tak ráno bolo pomerne kruté, ale tak zvládli sme to nejako a aj celý deň. 
Zastavila som sa v Pepcu, kde som kúpila Pampúšikovi trenky s mimoňmi, z čoho mal obrovskú radosť a zastavili sme sa aj v Tescu a odtiaľ sme išli na ihrisko k LL. Tam sme stretli ich susedku so synčekom.
Poobedie sme viac-menej strávili doma.4 komentáre:

 1. Ten nový obchod, to je tedy pro tebe super věc, když byl využit i dvakrát denně. To je nějaký soukromník? Čekám, co se bude dít s LL o víkendu za akci či výlet a ono jen na chvilku do města.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A od vtedy som tam vlastne nebola 😂 Volá sa to Žabka a mali by spadať pod Tesco.
   5 hodín bez detí to je akcia viac ako vynikajúca. Zopakovala by som si to aj hneď zajtra, keby nemám iné plány 😉

   Odstrániť
  2. Žabka se u nás vyskytuje též, ale ještě jsem v žádné nebyla. Rozumím, tak třeba se ti to brzy podaří znovu.

   Odstrániť

Týždeň 21. 11. 2023 - 27. 11. 2023

Utorok - Pampúšik sa zobudil okolo piatej, že sa precikal, asi budem musieť kúpiť nejaké iné plienky, tieto očividne nestačia. Po ceste do š...