Hľadať tu :-)

piatok 25. marca 2022

Gary Chapman - 5 jazykov lásky

Ahojte priatelia 💗 Po dlhšom čase vás opäť vítam na mojom blogu a som sa rozhodla, že sa naozaj pokúsim prečítať všetky knihy, ktoré mám na byte, tak som opätovne prečítala aj túto. Prvýkrát som ju čítala na prelome septembra/októbra 2021, kedy som si ju konečne kúpila a druhýkrát som ju dočítala koncom januára.

Nerada by som nejakú knihu označila za knihu, ktorá mi zmenila život, ale ak by som si nejakú mala vybrať, ktorá je k tomu najbližšie, bola by to táto.

Niekto na 5 jazykov lásky verí, niekto nie, no mne osobne to zásadným spôsobom otvorilo oči, pomohlo pochopiť, prečo sú pre mňa niektoré veci tak dôležité, prečo pre niekoho iného vôbec a naopak, prečo sú pre niekoho iného strašne dôležité veci, na ktorých mne vôbec nezáleží a prečo sa v dôsledku toho môžeme obaja cítiť neľúbení.

Ako čítate, obsahuje profilový test, ktorý mi potvrdil moju domnienku, ktorý jazyk je môj jazyk lásky. Test som si robila v októbri aj v januári a ako máte možnosť vidieť, odpovede sú takmer identické:


Ako vidíte ani raz mi nevyšiel ani jeden bod pre jazyk lásky: Prijímanie darov. To by mylne mohlo evokovať, že nemám rada darčeky, čo je hlúposť. Tie má hádam rád každý, ale pokiaľ je na výber trebárs program alebo darček, vyberiem si program (kino, prechádzka,...) a žiaľ podľa toho občas s darčekmi aj zaobchádzam, teda ako s ktorými. Tiež človek má tendenciu "hovoriť" primárne svojim jazykom lásky, čo občas natrafí na otázku: A mne si nič nekúpila? (áno, hneď dvaja moji partneri sú v tomto takí, že mi častokrát kúpia aj v potravinách nejakú osobnú drobnosť - obľúbený jogurt, čokoládku, radler atď. - proste niečo len pre mňa, pre moje potešenie). Musím sa priznať, že ja to robím minimálne, ale snažím sa zlepšiť a prekvapiť :-)

2 komentáre:

  1. Zajímavá kniha. Skvělé, že ti pomohla pochopit více sama sebe a tvé muže.

    OdpovedaťOdstrániť

Týždeň 02. 07. 2024 - 08. 07. 2024

Utorok - Môžeš zavrieť oči pred vecami, ktoré nechceš vidieť. Ale nemôžeš zavrieť srdce pred tým, čo cítiš. Ráno som sa chvíľu pohrala s Pa...