Autoškola, auto a ja

Ahojte priatelia 💗 Viem, že by som mala robiť čosi osožnejšie o jednej v noci ako písať tento článok, ale...ALE nosím ho v hlave už niekoľko dní a tento týždeň sa mi podarilo sadnúť za volant až 2x (čo je tuším môj maximálny rekord) a obe jazdy by som povedala, že boli fajn, ale pri oboch som pocítila vec, ktorú mňa (a myslím si, že nebudem jediná) v autoškole nenaučili a tak mi napadlo, čo všetko vlastne v autoškole nenaučia (alebo aspoň mňa teda nie).

1. Natankovať - čo je ako aj dosť dôležitá vec, keď si to tak človek uvedomí. Nie je to nič zložité, ale pár drobností je dobré si všimnúť, keď to ide človek robiť úplne prvýkrát. Napríklad na ktorej strane auta máte vôbec otvor palivovej nádrže, aký pohon má vlastne auto, ktoré šoférujete (ak by ste si neboli istí, dá sa to nájsť v technickom preukaze), no a potom je dobré mrknúť aj na číslo stojana, keď idete platiť.

2. Dofúkať pneumatiky - taká drobnosť, ale vedieť to sa môže hodiť. Napríklad aj to, na aký tlak teda dofúkať a kde sa to dá zistiť (ešteže mám múdreho a skúseného ocina) a ten mi poradil, že je to na stĺpiku rámu dverí u vodiča. To by človek neveril, že? 

3. Cúvať/parkovať/čo vidieť v späťáku - a toto je môj momentálne obrovský problém. Technicky cúvať a parkovať viem. Prakticky neviem, čo mám vidieť v späťákoch, čo tam vidím a teda výsledok môjho parkovania nespĺňa moje predstavy. Muž hovorí, že ma to naučí, tak na tú hádku sa už teraz teším (áno, väčšina našich spoločných jázd končí hádkou a keby som nebola ja ten, kto z nás má vodičák, tak by to skončilo asi aj mojim vystúpením z auta).

Asi som chcela ešte nejaký bod, ale je fakt čas presunúť sa do postele, tak dobrú noc :-)

Komentáre

  1. Takové vtipné, že ten, kdo umí couvat a řídit lépe auto, nemá řidičák než ten, kdo ho má. Celkem kuriózní situace. :-D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Áno, ale v tomto konkrétnom páre má asi nič už neprekvapí

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

V skúšobnej lehote?

Niekedy si prajem, aby som sa nikdy nenarodila

#bloggerchallange: Opíšte váš aktuálny vzťah