A predsa si vezmem?

Nie, nevezmem...

Ahojte priatelia 💕 To aby som vás aspoň pozdravila takto pred jedenástou v noci. Dávate si predsavzatia? Myslím si, že väčšina ľudí si už žiadne nedáva a tiež si myslím, že z jedného veľmi jednoduchého dôvodu, že ich proste nedodržia a presne tak si ich nedávam ani ja. Tiež mi príde proste trochu komické sa 01. 01. každý rok zobudiť po čakaní na polnoc/bujarej oslave/párty a podobne a začať "nový život" napríklad bez alkoholu, cigariet a podobne. Klobúk dolu pred tými, ktorí to naozaj dokážu. Ja som proste z iného súdka. Nečakám na pondelky, začiatky mesiacov, či Nový rok, aby som niečo spravila. Ak to spraviť chcem, tak to spravím a ak nie, tak nie. Aj keď je pravda, že nejaké tie ciele/body si "dávam". No, áno, môj priečinok "chcela by som" je takmer nevyprázdniteľná. Lebo, keď aj nejaké body/ciele/položky zo zoznamu splním, pribudnú ďalšie. Ale mám rada štatistiky, bilancie a podobné záležitosti a tak si sem dám "menší" zoznam a na konci roka si spravím nejakú tú bilanciu:

1. šoférovať aspoň raz do týždňa (v lepšom prípade aj viackrát, ale buďme realisti)

1. prečítať všetky knihy, ktoré sa aktuálne nachádzajú v tomto byte a do vtedy nekúpiť/nedoniesť/nepožičať žiadne ďalšie

1. knihy, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nebudem čítať opäť, podarovať/predať

1. urobiť poriadok v dokumentoch a udržiavať ho

1. spraviť profilovky a články všetkým svojim bábikám

1. dokončiť tehu denník

1. dokončiť prvý rok s Pampim a pokračovať

1. byť VĎAČNÁ za každý jeden deň a skúsiť nájsť v každom niečo dobré 

1. dodržiavať pitný režim

1. viac sa zapájať do blogového diania


Komentáre

 1. Držím ti palce, aby ti tvé cíle vycházely. Ohledně předsevzetí, mně osobně to vydrží měsíc a pak se z ničeho nic začnu vracet do starých zajetých kolejí. Nyní si již žádné cíle nedávám, a nechávám věcem volný průběh.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Ja si osobne myslím, že to tak má veľmi veľa ľudí, že začiatkom roka sa nadchnú a postupne to nadšenie vyprchá až sa vlastne vráti k svojmu pôvodnému nastaveniu.

   Odstrániť
 2. Tak ať ti to vyjde. Některé věci bych taky ráda udělala. Ale fotoknížku Kulíškovi za první rok už máme udělanou:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam :-) No, ja by som toho rada urobila veľa, ale čo vyjde, to uvidíme. No, tak to vás obdivujem, lebo ja sa pretriediť fotky a vybrať nejaké naozaj dobré a urobiť fotoknihu sa chystám už dlho, ale mala som problém vybrať aj 12 fotiek, ktoré som vyberala na oslavu prvých narodenín :-)

   Odstrániť
 3. Věřím, že se ti tvá předsevzetí podaří splnit. Nedala sis nic nemožného. I když myslím, že třetí bod od spodu plníš stále dřív, nyní i v budoucnu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. No to je prvý predpoklad úspechu dať si realistické ciele. Ďakujem, snažím sa. Každý deň, každá situácia nesie v sebe niečo dobré, niečo, za čo môže byť človek vďačný, treba to len objaviť.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

V skúšobnej lehote?

Niekedy si prajem, aby som sa nikdy nenarodila

#bloggerchallange: Opíšte váš aktuálny vzťah