Hľadať tu :-)

štvrtok 6. januára 2022

A predsa si vezmem?

Nie, nevezmem...

Ahojte priatelia 💕 To aby som vás aspoň pozdravila takto pred jedenástou v noci. Dávate si predsavzatia? Myslím si, že väčšina ľudí si už žiadne nedáva a tiež si myslím, že z jedného veľmi jednoduchého dôvodu, že ich proste nedodržia a presne tak si ich nedávam ani ja. Tiež mi príde proste trochu komické sa 01. 01. každý rok zobudiť po čakaní na polnoc/bujarej oslave/párty a podobne a začať "nový život" napríklad bez alkoholu, cigariet a podobne. Klobúk dolu pred tými, ktorí to naozaj dokážu. Ja som proste z iného súdka. Nečakám na pondelky, začiatky mesiacov, či Nový rok, aby som niečo spravila. Ak to spraviť chcem, tak to spravím a ak nie, tak nie. Aj keď je pravda, že nejaké tie ciele/body si "dávam". No, áno, môj priečinok "chcela by som" je takmer nevyprázdniteľná. Lebo, keď aj nejaké body/ciele/položky zo zoznamu splním, pribudnú ďalšie. Ale mám rada štatistiky, bilancie a podobné záležitosti a tak si sem dám "menší" zoznam a na konci roka si spravím nejakú tú bilanciu:

1. šoférovať aspoň raz do týždňa (v lepšom prípade aj viackrát, ale buďme realisti)

1. prečítať všetky knihy, ktoré sa aktuálne nachádzajú v tomto byte a do vtedy nekúpiť/nedoniesť/nepožičať žiadne ďalšie

1. knihy, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nebudem čítať opäť, podarovať/predať

1. urobiť poriadok v dokumentoch a udržiavať ho

1. spraviť profilovky a články všetkým svojim bábikám

1. dokončiť tehu denník

1. dokončiť prvý rok s Pampim a pokračovať

1. byť VĎAČNÁ za každý jeden deň a skúsiť nájsť v každom niečo dobré 

1. dodržiavať pitný režim

1. viac sa zapájať do blogového diania


9 komentárov:

 1. Držím ti palce, aby ti tvé cíle vycházely. Ohledně předsevzetí, mně osobně to vydrží měsíc a pak se z ničeho nic začnu vracet do starých zajetých kolejí. Nyní si již žádné cíle nedávám, a nechávám věcem volný průběh.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Ja si osobne myslím, že to tak má veľmi veľa ľudí, že začiatkom roka sa nadchnú a postupne to nadšenie vyprchá až sa vlastne vráti k svojmu pôvodnému nastaveniu.

   Odstrániť
 2. Tak ať ti to vyjde. Některé věci bych taky ráda udělala. Ale fotoknížku Kulíškovi za první rok už máme udělanou:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam :-) No, ja by som toho rada urobila veľa, ale čo vyjde, to uvidíme. No, tak to vás obdivujem, lebo ja sa pretriediť fotky a vybrať nejaké naozaj dobré a urobiť fotoknihu sa chystám už dlho, ale mala som problém vybrať aj 12 fotiek, ktoré som vyberala na oslavu prvých narodenín :-)

   Odstrániť
 3. Věřím, že se ti tvá předsevzetí podaří splnit. Nedala sis nic nemožného. I když myslím, že třetí bod od spodu plníš stále dřív, nyní i v budoucnu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. No to je prvý predpoklad úspechu dať si realistické ciele. Ďakujem, snažím sa. Každý deň, každá situácia nesie v sebe niečo dobré, niečo, za čo môže byť človek vďačný, treba to len objaviť.

   Odstrániť
  2. Věřím, že jsi nakonec dost předsevzetí splnila a něco dokonce i překonala.

   Odstrániť
  3. No, niečo áno, hlavne prvý bod, ktorý vyzeral najmenšej reálne, je najviac splnený. Ostatné treba ešte doladiť

   Odstrániť

Týždeň 02. 07. 2024 - 08. 07. 2024

Utorok - Môžeš zavrieť oči pred vecami, ktoré nechceš vidieť. Ale nemôžeš zavrieť srdce pred tým, čo cítiš. Ráno som sa chvíľu pohrala s Pa...