Hľadať tu :-)

utorok 16. novembra 2021

Traja pomocníci

Ahojte priatelia 💓

Na tomto blogu, podobne ako na mojom IG najčastejšie chcem rozoberať život s Pampim. Keď sa zriedkakedy zapojím do nejakej maminkovskej debaty s ozaj maličkými detičkami, väčšinou je to o tom, aké mliečko tvoje bábo pije, aké používaš plienky a aké obrúsky a keď bábätko prekročí hranicu pol roka, prichádzajú otázky: čo si mu už dala papať? A koľko má zúbkov. 

A tak som bola v piatok na nákupe v Tescu, kde som doplnila zásoby troch mojich najväčších pomocníkov v začiatkoch mojej starostlivosti o bábätko:

1. Plienky - predtým než sa Pampi narodil som dostala pomerne veľa plienok, dokonca obrovskú plienkovú tortu a tak plienočiek najmenšej veľkosti som mala rôznych značiek. Paradoxne s najznámejšiou značkou som bola ja osobne najmenej spokojná. Na šťastie sa zo žiadnych plienočiek nevyhádzal a tak sme v podstate išli po najnižšej cene, keďže plienok hlavne malinké bábätko spotrebuje naozaj veľa. Vyskúšali sme niekoľko druhov Pampers, Babylove, Lupilu a oba druhy Tesco plienok. Tie "lepšie" som si dokonca kúpila aj do pôrodnice. Zatiaľ sme ostali na tých lacnejších a v podstate kupujeme na 95% tieto. Ono to je aj tým, že Tesco máme v podstate k bytu najbližšie.
Táto fotka ma zachytáva inak v dosť situácii, kde som bola trochu pod stresom, lebo spolubývajúce sa išli najesť a tak som ostala na izbe strážiť hneď tri novorodeniatka.


2. Vlhčené utierky - myslím si, že vo všeobecnosti veľmi obľúbený pomocník maminiek. Od utierania ritky, cez tváričku, ručičky, kočíku, hračiek. Prvotne mi Milý kúpil do nemocnice Pampers, potom sme skúšali pár značiek a druhov a dosť sme sa ustálili na jedných z Lidlu, ale tie hádam viac ako pred pol rokom prestali vyrábať, takže som zase hľadala, aby nestáli hneď 2€ a aby neboli ani suché ani mokré a ustálila som sa momentálne na týchto z Tesca.


3. Dojčenské mlieko - akonáhle niekedy prekonám "traumu" z môjho "dojčenia", tak napíšem o tom článok, ale skrátene, po pol dni doma s novorodeniatkom mi došlo, že je s najväčšou pravdepodobnosťou hladné a tak som poslala Milého kúpiť Sunar a aj došiel so Sunarom. Chvíľu sme dokrmovali Sunarom, ale mala som pocit, že malého z neho zapeká (dnes už by som povedala, že to zrejme nebola pravda), tak som po radách kamarátok, ktoré skúšali aj 5-10 značiek a druhov mliečka, kým našli to pravé, kúpila v Teta drogérii Bebu Optipro ešte v žltom obale a to sa nám zapáčilo, neskôr sme prešli na plechovkovú Bebu Comfort, ktorú pije Pampúšik doteraz a s mliečkom sme viac-menej už neexperimentovali.

7 komentárov:

 1. Hezký a zajímavý článek. Koukám, jakou spotřebu máš těch vlhčených ubrousků. Sama mám za dva roky teprve třetí balení a to pak necelá polovina balení je mi k ničemu, protože to po čase vždy úplně vyschne. A menší balení s cvakacím víčkem nedělají. Bez víčka to vysychá ještě rychleji. Zajímá mě pak i ten kojící článek, až bude po traumatu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, u nás vlhčené idú ako "teplé rožky".
   No, neviem, či tú "traumu" neprekoná len nejaké úspešné dojčenie, čo asi nebude tak skoro ak vôbec.

   Odstrániť
  2. Věřím, že to překoná čas. Dítě už je vykrmené ať mateřským či umělým mlékem. Umělé mu neublížilo, naopak pomohlo, už není třeba se tím trápit.

   Odstrániť
  3. Trápiť nie, ale ľúto mi to bude asi dost dlho. To ako ja si nemyslím, že UM je nejaká syntetika alebo jed. Ono, pri mojej strave je možno UM aj kvalitnejšie než by bolo MM.

   Odstrániť
 2. Každému vyhovuje něco jiného, musí si to ozkoušet sám

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak :-) Ono, aj bábätká sú veľmi individuálne. Rada o tom diskutujem, hlavne s Tebou, keďže naši drobci sú od seba len 6 dní :-)

   Odstrániť

Týždeň 21. 11. 2023 - 27. 11. 2023

Utorok - Pampúšik sa zobudil okolo piatej, že sa precikal, asi budem musieť kúpiť nejaké iné plienky, tieto očividne nestačia. Po ceste do š...