Hľadať tu :-)

streda 15. mája 2024

Týždeň 07. 05. 2024 - 13. 05. 2024

Utorok - Vstala som pomerne skoro a už nepršalo, ale bola taká obloha zatmavená. Pampúšik vstal pred siedmou a pomerne rýchlo sme sa vychystali do škôlky. Dala som oprať a išla som potom na nákup do Kauflandu, lebo tam mali mlieko v akcii. 
V práci pomerne nuda, mali sme menšiu poradu a kolegyňa, že nechcem žalovať a už začala na mňa, že čo robím a nerobím, že nepozerám výrobky a dokonca povedala, že prečo klamem a že ona vie, čo mi Bryndziarka povedala, keď ma zaúčala. Tak samozrejme, že ona to vie lepšie hádam ako ja. 
Volala som dnes jednej hypo poradkyni a dohodli sme si na štvrtok po práci stretnutie, tak som zvedavá. 
Niekedy by som odtiaľto najradšej vypadla. Tak si niekedy predstavujem, že stojím na tom balkóne a pozerám len tak na ten kopec alebo proste len tak sa idem poprechádzať po lese a tak. 
Nejako neviem zabudnúť na ten sen s PP a jeho bráškom. Hlavne, keď to bolo na tom byte, akože strašne divné celé.

Streda - Bolo pekne, len sa dosť ochladilo. Chcela som ísť niekam do prírody, do lesa, ale Drahý, že by šiel na Jazerá. Čo má furt s tými Jazerami? Tam sa mi teda vôbec nechcelo, tak sme sa nakoniec rozhodli, že pôjdeme do Jelky na Kolový vodný mlyn. Ja už som tam s Pampúšikom síce bola cca pred dvomi rokmi, ale v podstate mi to nevadilo. 
Tak sme išli a bolo celkom fajn. Dali sme si aj držkovú polievku a Pampúšik sa tam pohral trošku na ihrisku a potom sa vyskákal v blate a cestou domov zaspal, tak sme sa chvíľu previezli, nech sa hneď nezobudí. 
Najedol sa polievky a potom už nechcel spinkať, čo sa dalo očakávať, chalani ma nechali asi hodinu spať a potom išli von a ja som urobila mäso na hubách s ryžou.
Prišli až okolo siedmej a Drahý, že mu volal sused, či nejdú na pivo, tak som trochu vybuchla, že teraz doniesol dieťa a hneď ide preč, tak ostal, ale Pampúšik nechcel veľmi zaspať, tak sa zdvihol a išiel. Prišiel pred deviatou a v podstate sa iba opýtal, kedy zaspal a či sa hnevám. Nehnevala som sa.
Zobudila som tesne pred polnocou a skoro som vykríkla od prekvapenia, lebo sa mi sníval tak živý sen, že som sa chvíľu musela presvedčovať, kde som čo som, lebo v sne som išla autom jedným kopcom na Sídlisku v Keksoch. Začína mi statočne šibať. 

Štvrtok - Druhýkrát som sa zobudila o 01:40 a pamätala som si ešte divnejší sen. Snívalo sa mi, že do toho bytu, čo som ho bola pozrieť, prišiel za mnou PP brat a začal mi robiť návrhy a tak. Som si hovorila, že hádam sa nebudem celú noc budiť po dvoch hodinách. To som si nemala ani pomyslieť, lebo pred štvrtou začal Pampúšik kašľať, na čo on hneď zaspal a ja som sa snažila a o šiestej budík. Reku, paráda. 
Ráno som bola trochu rozbitá a do škôlky sme išli trochu neskôr ako zvyčajne, takže najprv som tam stretla Romi a o chvíľku došla aj Di, tak sme chvíľu spolu kecali, išla som Romi odprevadiť a ešte sme kecali o šoférovaní a tak.
Doma som sa potom najedla, osprchovala a v podstate som mohla vyraziť. Úplne som zabudla, že mám v lekárni objednávku, ale na šťastie je tá lekáreň otvorená aj v sobotu, tak tam potom zájdem, keďže zajtra má kolegyňa dovolenku a ja som sa nahlásila na celý deň, že prídem, aby som potom, keď mám v júni to kardio, nemala veľa vynechané.
Prekvapilo ma, že Romi mi dnes povedala, že Drahý sa o mne tak pekne vyjadruje vonku. No, jo, na jazyku med a v srdci jed. 
Po práci som sa zastavila za hypotekárnou poradkyňou, ktorá bola viacerými ľuďmi odporúčaná na FB v maminkovskej skupinke. Bola hrozne milá, rýchlo mi to vypočítala a povedala, že to vyzerá veľmi dobre a že zajtra by sme mali mať výsledok. Ale povedala mi, že som si prežila veľkú bolesť, že je to na mne vidieť.
Keď som prišla domov, tak Drahý bol úplne odpálený, zase kašeľ a horúčky. Takže len ležal. Urobila som mu Coldrex a v podstate takmer ihneď zaspal. No, keď som osprchovala Pampúšika, tak sa prebral a potom obaja zaspali a ja som pozerala Nemocnicu. Strašne sa bojím, že mi zajtra zavolá tá hypotekárna poradkyňa, že to proste nepôjde, aj keď ja sa vlastne bojím aj keby to vyšlo. Je to také, že neviem, čo mám robiť a nemám sa s kým poriadne poradiť. Teda, ani trochu. A vlastne jediný, s kým by som to chcela prebrať, sa so mnou nebaví, o to viac ma otravuje v snoch. Babu, ktorá si nepamätá 99,9% snov.

Piatok - Drahý išiel ráno do práce. Si hovorím, že to je nápad, keď je zase taký odpálený. Vôbec sa mi nechcelo do práce, si hovorím, že čo to bol za nápad prihlásiť sa na celý deň, ale zase hodinka a pol k dobru, je proste hodinka a pol k dobru. To sa ešte bude hodiť. 
V robote celkom fajn. 
Tesne pred druhou mi volala poradkyňa a že to prešlo prvým predschválením úplne v pohode. Normálne by som ju šla objať. Hneď som volala realiťákovi, ale ten ma trochu zbrzdil, že do konca víkendu je byt predbežne rezervovaný, že majiteľ sa sľúbil, že počká záujemcom, ale ja sa nevzdávam. Keby niekto vedel, že ako som si to ja už vysnívala aj s kovovou posteľou. 
O pol štvrtej mi volal Drahý, či musím ísť dnes von s babami, že mu je hrozne zle, že iba vracia. Tak si hovorím, že paráda. Tak som písala LL, že asi prídem neskôr ak vôbec. No, uvidím, čo bude doma. 
Napísal mi aj Ing. že čaká na ďalšie otázky, ale mal smolu, lebo knihu som nechala doma, ale v pondelok ju vezmem.
Doma som potom našla chalanov pri pizze pred TV, ale tak som to čakala. Chvíľu som sa pohrala s Pampúšikom, ale keďže v škôlke údajne nespal, tak som ho šla osprchovať a uspať. Zaspal tým pádom pomerne skoro a ja som sa okolo ôsmej spýtala Drahého, či to teda s ním zvládne alebo či mám ostať doma a povedal, že zvládne, že však spí. Tak mu hovorím, že keby niečo, nech mi volá.
Tak som zavolala Di a že už sú v pizzérke, tak som vyrazila za nimi. Bolo to super, lebo sme boli piati + teda ešte bábätko. 
Bola som teda prekvapená, ako dobre to malinká zvládla a bolo super. Domov som prišla okolo pol dvanástej, vypla som TV a ľahla som si k Pampúšikovi do spálne.

Sobota - Zobudila som sa už o piatej, pane Bože prečo? Ale aspoň som si mohla nerušene čítať. Drahý sa ešte včera stihol uraziť, lebo som si dovolila kúpiť nový mobil bez jeho vedomia. 
Potrebovala som ísť do lekárne na námestí, tak sme išli všetci spolu, s tým, že Drahý sa zastavil ešte na pošte a my sme medzičasom išli do Dráčika a potom teda na námestie. Tam sme stretli Di s chalanmi, tak sme sa chvíľu zakecali s nimi a že pôjdu na to nové ihrisko, kde sme sa aj my chystali, aj sme sa stretli pred obchodom, ale oni nakoniec nešli k trampolínam. 
Po chvíli hovorím chalanom, že ja pôjdem domov, lebo treba vyvesiť bielizeň, keď je tak pekne, nech to preschne. 
Takže som išla domov a trochu som upratovala a ani som si neuvedomila, že chalani sú už dlho von, tak som im okolo druhej volala, že či prídu aj domov, tak došli a Drahý hneď, že on musí ísť s bývalým kolegom niečo riešiť. Si hovorím, že perfektné, že ani jesť celý deň ani nič, teraz mi tu nechá hladné a unavené dieťa.
Tak som nakŕmila Pampúšika a o tretej zaspal v priebehu asi minútky. 
Drahý prišiel asi o dve hodiny a hneď začal zase tie svoje reči, ja to už tak nezvládam. Na čo je toto dobré? 
Vzala som potom Pampúšika von a Drahý ostal na gauči počúvať hudbu a bol taký nepríjemný. Nakoniec tam zaspal.

Nedeľa - Ráno Pampúšik vstal pomerne skoro, ale ja som potom ešte zaspala a chalani pozerali telku. Potom sme sa vybrali teda do Ikei a prešlo to celkom v pohode, akurát Pampúšik nechcel obedovať, dokonca ani koláč, takže som sa bála, že bude hladný, ale skôr bol už potom unavený, keďže sme pobehali aj v Avione. Kúpila som mamine prívesok D na Pandora náramok, tak hádam bude mať radosť. 
Pampúšik zaspal v aute, ale doma už nechcel spať, chcel sa ísť hrať na to ihrisko, kde je pišťoľ, to má teraz také obdobie, že by len strieľal. Mňa boleli nohy, tak som ostala doma. Dala som ešte oprať obliečky, čo sme kúpili a nejaké drobnosti a potom som prišla za nimi. Drahý už samozrejme pivo na stole. Už som to ani nekomentovala. Hlavne, že kašle, soplí.
Pampúšik už mal dosť sklenené očká a vravím Drahému, že on už je vyčerpaný, že kým ešte prídeme domov, naje sa a všetko. Tak takmer po hodine sme vyrazili domov, takže vaňa, guličky a takmer ihneď zaspal. 
Drahý, že si ide kúpiť cigarety. Keď sa po polhodine nevrátil, tak si hovorím, že asi ich išiel vyrábať a začala som žehliť. Všetko som stihla ožehliť a potom som si ľahla do spálne, keď prišiel, tak som sa tvárila, že spím. Naozaj som nemala chuť riešiť jeho opilecké výjavy ešte aj dnes. Stačilo včera.
Bojím sa, čo mi zajtra zavolá ten realiťák. Normálne mám chuť mu ani nedvihnúť telefón, ale tak bude, ako má byť. Vysielam želanie do neba.

Pondelok - Zobudila som sa v  noci okolo tretej a asi do štvrtej som bola hore. Už začínalo trošinku svitať. Nakoniec som ale zaspala a zobudila som sa pred šiestou, išla som sa osprchovať a potom som zobudila Pampúšika a išli sme sa naraňajkovať. Naše veľmi výdatné guličky na raňajky, ale tak čo už. 
V škôlke mi dala učiteľka podpísať ten papier o výlete. Som zvedavá zajtra na besiedku. 
Do práce som išla rýchlosťou asi 10km/hod. Už som si myslela, že sa stala nejaká nehoda, ale bolo len proste veľa áut.
Okolo desiatej mi volal ten realiťák a že ak mám záujem, tak môžeme to začať riešiť. Taká som bola šťastná. Akože aj sa bojím, ale viac som šťastná. 
Poradkyňa mi potom poslala ešte jeden papier, tak som ho bola zaniesť na personálne. Tak som zvedavá, že kedy mi ho dajú a všetko. Joj, aj sa bojím, aj som taká.
Asi 3x mi volal Drahý. Najprv, či v škôlke nebolo niečo k tomu výletu, čo majú ísť vo štvrtok. Potom, či si nejdem objednať obed, lebo on si zabudol do desiatej objednať a potom, že čo som si to dovolila dať na FB, že ako to vyzerá, keď tam dávam staré lásky. Tak reku, ty láska, to je kamarát, ktorý ma vytiahol z jeden veľmi zlej situácie, ale OK. To jeho "žiarlenie" mi už tak lezie na nervy. 
Po práci som sa zastavila v lekárni, lebo ma začalo bolieť hrdlo a opäť raz kašlem. Ako je normálne, že s prestávkami už sedem mesiacov kašlem?
Keď som šla do lekárne, tak mi volal Drahý, že sú všetci von a či on môže ísť do krčmy na hokej. No, reku, hádam môžem prísť aspoň domov. Na hokej nakoniec nešiel, ale bol asi hodinu v obchode. Pampúšik nechcel moc jesť, tak Drahý už mal nervy úplne a potom mu hovorí, že dúfam, že nebudeš takto vystrájať, aj keď budeš mať nového tatíka. Tak to som už úplne nezvládla, mu hovorím, že načo balamutíš to dieťa takýmito hlúposťami a on, že keď budeš mať nového partnera.
Ešte písala aj majiteľka, že máme preplatok vyše 400€, tak som sa potešila. Som to hovorila aj Drahému a on, že on aj tak zavolá majiteľke, aby sa s ňou dohodol a ja že kvôli čomu sa s ňou chceš dohodnúť a on, že do toho ma nič nie je, že ani ja mu nič nehovorím a zase vytiahol, že som mu nepovedala o mobile.
Si hovorím, že toto sa mi snáď iba sníva.
V noci som zaspala v obývačke, ale aj tak som sa budila na kašeľ. 

6 komentárov:

 1. To je kolegyně za všechny peníze. Tobě nic neřekne, neporadí, co případně děláš špatně a hlásí to jiným. Asi má problém sama se sebou.
  S tou hypotékou tě velice obdivuji, zvlášť pokud je to v jiném městě, kde nemáš zajištěnou práci. Ale ty jdi šikovná a schopná, ty to zvládneš.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To mi hovor. Teraz je už vyše hodiny so šéfkou v zasadačke a mám z toho neskutočné nervy.
   No, tentokrát to povedala aspoň predo mnou, lebo si pamätám, keď chodila žalovať, že som zabudla vypnúť PC poza môj chrbát ešte pôvodnej šéfke.
   Najskôr, každý človek si podľa mňa rieši nejaké svoje traumy. Mne osobne stačilo, že sa kvôli nejakej malichernosti dokázala nebaviť dva týždne s partnerom, až sa syn pýtal, či sa rozchádzajú.
   No, ešte nič nie je isté, takže to sú zatiaľ stále len také sny. No, bude to náročné, ale to je aj tu a teraz. V robote celý deň byť s niekým, kto so mnou byť nechce a doma to isté.

   Odstrániť
  2. Rozumím, v jednotlivci je hypotéka s dítětem zkrátka dost náročná. K tomu všelijaké pojištění v případě nemoci a kde čeho. Ale držím palce, aby se ti přání splnilo.
   A gratuluji k novému mobilu.
   Mrzí mě, že máš zrovna v blízkosti dva lidi, kteří o tebe nestojí.

   Odstrániť
  3. Asi áno, neviem, nemám s čím porovnať. Podľa poradkyne to zatiaľ ide dobre, tak dúfam.
   No, ono to bude mať potom ešte veľa ďalších krokov, kým to bude tak, aby to bolo lepšie, ale verím.
   Ooo, ďakujem :-) Ešte keby by okolo obyčajného mobilu nebolo také haló.
   Čo už, musím sa sústrediť na tých, ktorých moja prítomnosť teší :-)

   Odstrániť
  4. To víš, s novým mobilem teď třeba zvládneš obtelefonovávat více milenců, tak je z toho pozdvižení.

   Odstrániť

Týždeň 02. 07. 2024 - 08. 07. 2024

Utorok - Môžeš zavrieť oči pred vecami, ktoré nechceš vidieť. Ale nemôžeš zavrieť srdce pred tým, čo cítiš. Ráno som sa chvíľu pohrala s Pa...