Hľadať tu :-)

štvrtok 9. marca 2023

Týždeň 28. 02. 2023 - 06. 03. 2023

Utorok - Ráno sme vybehli na rýchlo do Tesca, akurát som videla, že Susan tiež štartuje auto, tak sme si len zakývali. Potom sme sa trochu pomotali, ale bol fakt unavený a keď som volala s maminou, tak len ležkal. Moje zlatíčko.

Streda - Napísala mi Susan, či sa chystáme von, tak sme sa stretli a bolo to fajn. Večer mi ešte napísala baba z prípravky do škôlky, na čo som medzičasom zabudla. Aj som to chcela zrušiť, keďže Pampúšik trošku ešte stále hnačkuje, ale som si povedala, že skúsime a uvidíme.

Štvrtok - Ráno sme sa zobudili, trochu som pustila Pampúšikovi trošku TV a potom sme sa pobalili a autom som nás zaviezla do mesta. Odovzdala som Pampúšika, ten sa rovno rozbehol k autíčku, keď som odchádzala, počula som síce, že mama nie pe (preč), tak som chvíľku počkala za dverami, ale o chvíľku to prestalo a tak som šla na námestie a vydala som sa do O2. Zabudla som, že na námestí je dnes výpadok tuším elektrickej siete, tak O2 a všetko ďalšie bolo pozatvárané, tak som sa len tak motala po okolí a čakala som, kedy zazvoní mobil, že Pampúšik sa na mňa pýta alebo sa veľmi pokakal alebo niečo podobné. Po hodine som mala konečne trošku normálnejší pocit v žalúdku, bolo krásne slnečno, tak som si čítala e-book na mobile o Hraniciach, čo bolo moc fajn. Okolo 3/4 na 11 sa už začali pred budovou Rodinného centra začali schádzať maminky, tak sme pomaly vyšli po schodoch a išli sme si po detičky. Moje dieťa nechcelo ísť domov a od zlosti roztrhal macka, ktorého vytvoril. Takže sme išli potom odtiaľ poslední, čo je absolútna klasika. Neskôr nechcel vystúpiť z auta, ale išli sme ešte na ihrisko, lebo som myslela, že príde Susan s Kubíkom z gymnastiky, ale nedočkali sme sa (poobede som sa dozvedela, že sme sa tesne minuli). Hrali sme sa na basketbalovom ihrisku s lopotou, potom tam prišiel taký väčší chlapček, tak si s Pampúšikom kopal a išla okolo aj Romi s Víťazkou, takže sme sa chvíľu zahovorili.

Domov sme síce išli s plačom, ale Pampúšik už bol celý pokakaný, čo ma teda nepotešilo, že hnačka stále nechce ustúpiť, tak som ho okúpala a išli sme spinkať.
Poobede Drahý úplne odpadol do postele, že má zimnicu a horúčku zároveň, takže sme išli von, potom som Pampúšikovi nanútila 1/4 čierneho uhlia, okúpala som ho, uložila a večer som ešte pozerala Nemocnicu a objednala som mu bezlaktózové dojčenské mliečko, keďže klasické bezlaktózové mliečko moc nechce.
Celú noc sa prehadzoval, tým, že bol hladný, ale odmietal čokoľvek zjesť, takže paráda.

Piatok - Pampúšik sa zobudil asi o pol šiestej, samozrejme totálne hladný, nalial si trochu bezlaktózového acidka, ale nakoniec ma prehovoril, aby som mu spravila mliečko, hoci som tušila, že to nie je úplne najlepší nápad, ale proste na všetko iné som počula nie a proste počúvať polhodinu hladné dieťa, to nechcete.
Takže sa najedol, ešte sme trošku pospali, hrali sa a keď prišla smska, že mliečko je pripravené v lekárni, vyrazili sme autom do Tesca, akurát mi písala Susan, že tiež vybehli do mesta, ale že prídu na ihrisko potom, tak som jej napísala, že ideme na otočku do Tesca a ako som parkovala pred bytovkou, tak práve prichádzali na sídlisko, takže úplná pecka.
Na ihrisko potom prišla aj Romi s Víťazkou a ešte jedna známa so synčekom, takže chalani sa riadne vybehali, Pampúšik už bol dosť unavený, keďže jednak vstal skoro a že celú noc sa prehadzoval, tak si vypýtal mliečko, urobila som mu teda tú bezlaktózovú Bebu, ale ani to ani neochutnal, ale dojedol si rožtek a vlastne takmer ihneď zaspal.
To bolo krátko po pol jednej. Okolo piatej mi napísala Susan, že sú von a Pampúšik ešte spal, tak som sa rozhodla, že vybehnem aspoň ja, ale keď som išla okolo spálne, tak akurát začal niečo hrkútať, aj sa pomerne rýchlo vychystal von. Na rozdiel od obeda, tam bola zima strašná, ale vydržali sme asi hodinku.
Potom sme sa doma hrali, Drahý volal so svojou maminou, umyli sme sa, Drahý spravil Pampúšikovi bezlaktózovú Bebu, ktorú ochutnal a nechal tak, takže som sa celkom tešila na noc, ale si hovorím, že hádam to bude fajn.

Sobota - Pampúšik sa zobudil asi okolo pol piatej, pýtal si mliečko, ale ani sa ho nedotkol, tak nakoniec zjedol takmer celé dve kaše v kapsičke, ktoré včera celý deň odmietal, ale potom moc už nespal a prehadzoval. 
Okolo pol siedmej sme to už všetci vzdali a chalani sa pomerne rýchlo vybrali na poštu a do potravín. 
Potom chvíľu boli doma, Pampúšik zjedol polovicu bezlaktózového čokoládového jogurtu a pár piškót a išli znovu von.
Keď potom prišli, Drahý išiel ešte do Kauflandu po mäso, Pampúšik zjedol DVE lyžičky polievky a dojedol tie piškótky, ale tak OK, hádam sa to jedenie pomaly rozbehne.
Chvíľu sme sa hrali s Legom a potom takmer sám zaspal, ja som len bola s ním na posteli, potom prišiel Drahý a začal variť segedínsky guláš.
Keď sa Pampúšik zobudil, chcel si ísť von kresliť kriedami na chodník a že mám zavolať Kubina. Tak som im napísala, tak odpoveď bola, že sa práve obliekajú, tak sme išli von, chvíľu si chalani kreslili na chodníku, ale potom sme sa rozhodli ísť sa prejsť okolo jazera. Tam chalani zošrotovali chrumky, prišli sme domov, Pampúšik nechcel nič jesť a už si hovorím, že sa ho ani nebudem pýtať, že mu proste dám, keď si bude pýtať. Na večer vypil trochu tej bezlaktózovej Beby. Drahý ihneď zaspal, ale v podstate krátko na to zaspal aj Drahý a ja som zasadla za noťas. Asi o 23:00 sa Pampúšik rozplakal, lebo sa udrel, ale pomerne rýchlo sa upokojil.

Nedeľa - Spať som šla až po jednej, nakoľko som sa započúvala do pár podcastov, ale prekvapivo som bola o pol siedmej celkom čerstvá.
Chalani si pustili rozprávky a ja som sa osprchovala, potom sme boli zaviesť Drahého do práce a zastavili sme sa v Tescu po chlebík a trochu sme pobehali po tých obchodíkoch za Tescom. V Tedi som si vyhliadla také hračky do piesku s kanvičkou, tak to potom niekedy asi kúpim.
Boli sme chvíľu aj vonku, ale bola zima, tak sme išli domov. Pampúšik dojedol pár piškotiek a zaspal. Písala mi aj Susan, že dnes je o 15:30 divadielko, že či nepôjdeme. No aj by som šla, ale neviem, kedy sa Pampúšik zobudí, budiť ho nebudem.
Tak sa zobudil okolo pol piatej, na chvíľu sme vybehli ešte von, ale kakal, na šťastie už tvrdo. Drahého sme našli spať v obývačke pri TV.
Večer už ale Pampúšikovi opäť bublalo v črevách, ja som pozerala Let´s Dance, ale zaspala som pri tom.

Pondelok - Okolo pol jednej som sa zobudila a premiestnila som sa do spálne, no Pampúšik bol pokakaný, takže som ho musela umyť, prezliecť a potom sa celú noc viac-menej prehadzoval. Zobudil sa okolo pol siedmej, totálne hladný, dojedol bezlaktózový jogurt a vyrazili sme k doktorke. Dosť som sa tam motala, kým som našla nejaké voľné miesto pre auto. 
Doktorka má dovolenku, sestrička povedala, že proste prísna diéta a ak by sa to nezlepšilo, tak sa máme v stredu ozvať.  Odtiaľ sme sa vybrali do Lidlu, kúpila som mu 5 ovocných kapsičiek, banány a išli sme domov. Ako som zaparkovala, tak mi napísala Susan, že ide ešte do Tesca a potom by sme mohli ísť von. Poprosila som ju o knedľu, tú mi kúpila a išli sme von, ale obaja chalani boli dosť už unavení a umrčnaní a hlavne bola riadna zima.
Pampúšik zjedol suchú knedľu a uložila som ho spať a boli už takmer dve hodiny, takže som sa najedla aj ja a poupratovala som tak zbežne a chystala sa na odchod, keď Drahý neprišiel ani 14:40, tak som mu volala, že kde je a on, že zabudol, že hneď je doma, aj prišiel celý upachtený, ale aj tak som to už nemala šancu stihnúť, tak som sa rozhodla, že pôjdem autom do Hlavného mesta. Krátko po príjazde a asi troch zmeškaných odbočkách som to už miliónkrát oľutovala, na moste SNP som sa tak točila, že som si myslela, že skončím v Petržalke, ale nestalo sa tak, ale v centre som sa už len modlila za nejakú odbočku do tichšej uličky, čo sa mi podarilo a ako zázrakom tam bolo rovno aj parkovisko. Síce je tam všade teraz tá rezidenčná politika, ktorej som tak úplne nepochopila, musela som si kvôli tomu ešte stiahnuť nejakú špeci aplikáciu a iba som dúfala, že som to spravila dobre.
Pomerne rýchlo som sa zorientovala, ale kvôli času som aj tak šla jednu zastávku električkou. Do Inštitútu som dorazila načas a krátko po mojom príjazde sme aj začali.
Boli sme dosť dlho, takmer do siedmej. K autu som šla peši, čakal ma tam pozdrav od mestskej polície, takže zrejme to bude na pokutu, čo sa teším, ale v tej chvíli mi to bolo aj jedno, aj tak to príde domov a bude to treba zaplatiť, na tom nie je až tak čo riešiť. 
Riešiť bolo treba ako odšoférovať naspäť. Išla som s navigáciou waze, keďže tá píše aj najvyššiu povolenú rýchlosť, akurát, že ju mám v angličtine a kým som sa zorientovala v tom, čo mi hovorí, tak som prešla odbočku na diaľnicu, takže som šla po starej ceste, ale pred Bernolákovom som sa napojila na diaľnicu, čo už bolo fajn. 
Domov som dorazila akurát na uspávanie, urobila som si dva chlebíky, z čoho mi jeden ešte zjedol dieťatko a išli sme spať.
Keď chalani zaspali, presunula som sa do obývačky a volal mi Krstník, asi hodinu sme sa rozprávali, zvažuje odchod na východ a tak.
Potom mi písala ešte LL asi do 23tej, takže som potom bola ešte aj rada, že sa mi dal spustiť ešte dnešný deň Klamstva, hoci druhú časť som nevidela, ale asi to až tak nevadí.

2 komentáre:

 1. Snad už je Pampi v pořádku a střeva ho netrápí. On má, chudinka, náběh na alergii na laktózu, že najednou kupuješ bezlaktózové jogurty a mléka?
  S tím parkováním ve městech je zkrátka problém, člověk ani neví kde a kdy může parkovat. Snad pokuta nebude moc vysoká.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Črevá už na šťastie nie, ale dostal nejakú virózu :-( Nie, nemá nábeh na intoleranciu, ale práve kvôli tým črevným komplikáciám musel mať bezmliečnu diétu, čo je u neho dosť komplikácia, takže toto bol kompromis, aby to bolo na odľahčenie trávenia, bezlaktózové rajo jogurty mám už vyskúšané, keď mal prvýkrát takéto problémy, bezlaktózová Beba asi poputuje o dom ďalej, je jej ešte asi polovica.
   No, Hlavné mesto má teraz nejakú novú parkovaciu politiku, takže tam je to ešte divokejšie než inde. Trebárs v Bystrici a Kežmarku stačilo poslať smsku s EČV na špeci číslo a bolo to OK. No, mám info, v akej cenovej relácii by sa to malo pohybovať, tak cca viem, čo mám čakať. Ako, viem si tieto peniaze predstaviť úplne v inej sfére, ale beriem to tak, ako to je. Nabudúce sa zariadim inak :-)

   Odstrániť

Vzťahy na pracovisku

Už od kedy som začala pracovať všimla som si, že niektorí ľudia vo firme sú si k sebe možno trošku bližší než by si možno mali. Napríklad, k...