že zbaliť sa a ísť je najjednoduchšie

Ahojte moji 😌

Túto vetu som si práve prečítala v konverzácii našej júnovej skupinky na MK. Jedna maminka tam riešila nezhody vo vzťahu a tak, potrebovala sa trochu vykecať. Och, ako ju ja chápem. No, koniec debaty bol cca takýto, skopírovala som si to z jej odpovede.

Áno, zbaliť sa a ísť je najjednoduchšie. Je to jednoduchšie ako bojovať, prispôsobovať sa, hľadať riešenie. Ukázať na čom mi naozaj záleží. Zbaliť sa a ísť je najjednoduchšie. O to viac, keď sa poriadne ani nezbalíte a idete len pár metrov oproti v tej istej ulici. Vtedy je odísť extrémne jednoduché. Zažila som to v priebehu jeden a pol mesiaca hneď dvakrát. Snaha zachrániť štvorročný vzťah, snaha zachrániť rodinu, nájsť nejaký kompromis, nulová...na druhú stranu, prečo by aj mala. Však hneď oproti ho niekto čakal, očakával a vítal. Nech sa snažím akokoľvek, nechápem. A nikdy nepochopím a nezabudnem. Dnes mi hrala najprv v hlave a potom samozrejme aj v mobile táto skladba a ja si myslím, že sa hodí, tak vám ju sem dám.

Majte krásnu stredu priatelia, ľúbte sa a konajte dobré skutky. 

Komentáre

  1. Takže jste se nakonec rozhodla pro rozchod a ne s otcem dítěte žít kvůli dítěti? Myslím, že to je lepší řešení a schvaluji to. Teď to možná nevypadá úplně jistě, ale z dlouhodobýho hlediska je to to nejlepší, co můžete v týto situaci udělat. Lidi se nemění, parchat pořád zůstane parchantem. Chvilku to vydrží se přetvařovat, ale po čase zase vyjde pravá povaha na povrch.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Nemyslím si, že žiadne z posledných rozhodnutí boli skutočne moje. Skôr situácie ma donútili konať. S Otcom dieťatka by som nikdy nezostala iba kvôli dieťatku. Napriek všetkému, čo teraz zažívam, prežívam a som nútená riešiť, toho človeka veľmi ľúbim, aj keď s tým sama bojujem.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

V skúšobnej lehote?

Niekedy si prajem, aby som sa nikdy nenarodila

O vzdaní sa dieťatka