Minulý rok

Včera sme som so známou bavila o tom, že či už natiera svoju malú (myslím teda opaľovacím krémom na von) a ona, že už áno a ja som si tak v duchu hovorila, že a čím som ja natierala minulý rok malého. No, o takomto čase ešte ničím, lebo ešte nebol na svete a potom tiež ničím, lebo sme nechodili na priame slnko a von s novorodeniatkom a pár mesačným mimi som chodila podvečer až večer, ale teraz je to skoro ročný "chlap".
Nedávno sa hneď dvom mojim známym narodili synovia a ja si tak spomínam, že kde som ja bola pred rokom. No tu! Áno, tu, tu na tomto gauči, akurát nie v tejto mojej obľúbenej polohe (bruchom naspodok). Pred rokom som sa už moc nechcela vzdialovať od bytu, lebo čo ak by to náhodou prišlo (čím ma strašil snáď každý) a tak som sa odvážila maximálne na polhodinku od bytu. Dnes sa na tom smejem, lebo keby viem, že od prvej kontrakcie po samotný pôrod v mojom prípade bolo cez 30 hodín. 
A úprimne som sa aj bála, že mi niekde praskne plodová voda, ja sa od hanby prepadnem, spanikárim (pri písaní sa strašne smejem, lebo moja plodová voda odtekala takmer celý deň a vlastne asi dotekala ešte aj na pôrodnej sále, ale to som už pri epidurálke necítila).
Ako sa blížia prvé narodeniny Pampúšika, tak čoraz viac spomínam na svoje tehotenstvo, pôrod, pobyt v nemocnici a naše prvé dni doma. 

Komentáre

 1. Fíha, toto letí, už rok. To je krásný. Chystáte už oslavu? Narozeninovou výzdobu, dárky...?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, ubehlo to rýchlo, až príliš. Chystáme oslavu. Výzdobu asi nie, darčeky trochu :-)

   Odstrániť
 2. Občas mám období, kdy na porodnici a těhotenství hodně vzpomínám. A chybí mi, že nemůžu spát do kdy chci a že v nemocnici řešili jídlo za mě :-D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Občas mám aj ja obdobia, kedy na to všetko spomínam viac a na niektoré detaily si vôbec neviem spomenúť. To, že som sa nemusela starať o jedlo, bolo veľké plus, akurát obed pred 12tou a večera o 17tej nekorešpondovali tak úplne s mojimi stravovacími zvykmi a tak som o 22-23 premýšľala, čo a kde idem zjesť :-D A tiež ten ruch tam, nezabudnem na jednu noc, keď som zaspala asi o tretej ráno a o piatej ma prišla sestrička zobudiť, že ideme merať tlak, vôbec netuším, ako mi mohla namerať normálny, lebo ma tak neskutočne vytočila :-D :-D

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

O vzdaní sa dieťatka

13. týždeň

Téma mesiaca marec: Moje naj